DST Global та інші інвестори завершили операцію з придбання 5-процентної частки в Alibaba Group за 1,6 млрд дол

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 13:35

DST Global (фонд російських бізнесменів Юрія Мільнера і Алішера Усманова, що інвестує в інтернет-сектор), американські Silver Lake і китайська Yunfeng Capital завершили операцію з придбання 5% акцій Alibaba Group (материнська компанія китайської публічної компанії з торгівлі в інтернеті Alibaba.com). Операція на суму в 1,6 млрд дол. була закрита 1 листопада 2011 р. Про це повідомило джерело, обізнане про хід продажу, передає Reuters.
DST Global, Silver Lake і Yunfeng Capital 22 вересня 2011 р. оголосили, що куплять акції Alibaba Group, виставивши оферту акціонерам - співробітникам компанії, утримувачам опціонів на акції Alibaba і низці інших власників паперів. Разом з DST, Silver Lake і Yunfeng Capital в інвестиціях бере участь державний фонд Сінгапуру Temasek Holdings, який вже володіє часткою в капіталі Alibaba Group.
Тоді інвестори не розкрили фінансових умов операції, проте американські ЗМІ повідомили, що Alibaba Group оцінена в 32 млрд дол., а фонди можуть купити акції на суму до 1,6 млрд дол.
В рамках даної операції Alibaba не отримає нових інвестицій, оскільки фонди викупляють існуючі акції, проте інтернет-група залучає нових інвесторів, які можуть допомогти розрядити напружені відносини між засновником і головою правління Alibaba Джеком Ма і основними акціонерами холдингу - американською Yahoo! (їй належить близько 40%) і японською Softbank Corp. (близько 30%). Крім того, операція з DST Global, Silver Lake, Yunfeng Capital і Temasek дозволяє співробітникам Alibaba реалізувати свої акції і опціони, не чекаючи IPO холдингу, терміни якого не визначені.
Alibaba.com - один з активів Alibaba Group, найбільшого гравця на китайському ринку електронної комерції. Alibaba.com займається онлайн-торгівлею за схемою схемі B2В, її акції торгуються на Гонконзькій фондовій біржі. Також в Alibaba Group входять найбільші в Китаї онлайн-платформи роздрібної торгівлі Taobao Marketplace і Taobao Mall.
Інвестфонд DST Global аффілійований з російським інтернет-холдингом Mail.ru Group і володіє міноритарними пакетами в найбільшій в світі соціальній мережі Facebook, виробнику ігор для соціальних мереж Zynga, "скидочному" сервісі Groupon. У серпні 2011 р. DST також інвестував в сервіс мікроблогів Twitter.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top