ua ru

ДПС України виявила в Луганській обл. "конвертаційний" центр, який щомісяця відмивав близько 15 млн грн

Державна податкова служба України виявила в Луганській області "конвертаційний" центр, який щомісяця відмивав близько 15 млн грн, передає прес-служба ДПС.

Конвертатори використовували 11 "транзитних" суб'єктів підприємництва, на рахунки яких реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти як оплату за начебто придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги або виконані роботи. Гроші в подальшому перераховувалися на рахунки 5 фіктивних суб'єктів господарювання.
Після цього кошти у вигляді повернення фінансової допомоги перераховувались на банківські рахунки фізичних осіб та за довіреністю знімалися готівкою. Отримані гроші, за винятком відсотків, поверталися "клієнтам" - посадовим особам реально діючих підприємств.
Фактично операції з продажу товарів, виконання робіт та надання послуг "вигодонабувачам" - клієнтам "конвертаційного" центру не здійснювалися.
Обіг коштів по рахунках підприємств, що входили до складу "конвертаційного" центру, щомісячно складав близько 15 млн грн.
Під час обшуків в офісах "конвертаційного" центру вилучено 1,53 млн грн готівки, призначеної для передачі клієнтам, накладено арешти на банківські рахунки фізичних осіб.