ru ua

Кличко довіряє більше половини киян, - політолог

Рейтинг кандидата в мери Києва, лідера "Удару" Віталія Кличка, як для старту виборчої кампанії, дуже високий, і серед інших кандидатів не видно тих, які могли б скласти йому серйозну конкуренцію. Таку думку, коментуючи результати соцопитування центру Разумкова в Києві, висловив політолог Володимир Фесенко.

"Аналізуючи результати соцопитування, варто сказати, що рейтинг у 35% серед всіх киян і майже 40% серед тих, хто точно вирішив йти на вибори, як для старту кампанії, дуже значний. Особливо, якщо врахувати той факт, що серед інших кандидатів не видно тих, хто б міг би скласти Кличко серйозну конкуренцію. Можливо, наблизитися до лідера є шанс у нинішнього голови КМДА Володимира Бондаренка - раніше висуванці Блоку Тимошенко в результаті отримували кращий результат, ніж їм давали соцопитування. Але зараз час змінився - Тимошенко і БЮТ не настільки популярні. Вони поступилися новим політичним важковаговикам - Порошенко, Кличко, "Удару", - сказав експерт.

"Крім того, я б звернув увагу на такий показник, як рівень довіри. Кличко тут взагалі поза конкуренцією - йому довіряють більше половини киян, в той час як у того ж Бондаренко баланс довіри 14%. На ці вибори переважна більшість кандидатів піде з однаковими меседжами, продиктованими часом і ситуацією. Тому кредит довіри до політика буде грати як ніколи велику роль. Коли політики пропонують подібні речі, виборець віддає перевагу тому, кому більше довіряє", - зазначив політолог.

"Що стосується рейтингу партій, то тут високий показник "Удару" також логічний. Кияни розуміють, що майбутній мер повинен спиратися на власну політичну силу в Київраді - це дозволить йому працювати більш ефективно. Крім того, давайте не забувати, що у партії Кличка хороша "кредитна історія". Вони дуже чітко і послідовно проводили політику, співзвучну сподіванням киян, - виступали проти дерибану бюджету і київської землі, боролися з забудовниками і так далі. Загалом, можна констатувати, що в майбутньому Київраді тон задаватиме "Удар", - сказав Фесенко.

За його словами, "нескладно помітити, що рейтинг БЮТ у столиці впав, але це тенденція по всій Україні". "В Київраді, можливо, на незначному рівні буде представлена Європейська партія Катеринчука - в основному за рахунок того, що на протязі останніх років її лідер вів активну кампанію в столиці. Також вперше в Київраду увійде "Свобода". З несподіванок можна відзначити "околобарьерный" рейтинг Радикальної партії Олега Ляшка. Можливо, ця партія, а також "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, також пройдуть ", - сказав Фесенко.

Як повідомлялося, лідер партії "Удар" Віталій Кличко впевнено лідирує серед можливих кандидатів на посаду Київського міського голови, про що свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова в Києві з 11 по 17 квітня.

Згідно з опитуванням, серед виборців, які готові взяти участь у виборах і визначилися зі своїм кандидатом, за Кличка готові проголосувати 52,5%, за нинішнього голову Київської міської державної адміністрації (КМДА) Володимира Бондаренка - 10,5%, лідера "Європейської партії України Миколи Катеринчука - 9,4%.

Також серед виборців, які мають намір взяти участь і визначилися зі своїм вибором, 42,1% проголосували б за партію "Удар", ВО "Батьківщину" - 15,4%, ВО "Свобода" - 9,7%, партію "Солідарність" - 8,2%, Європейську партію України - 6,4%, Радикальну партію О. Ляшка - 3,8%, партію "Громадянська позиція", - 3,1%.