ru ua

Боргові проблеми в єврозоні чинитимуть тиск на глобальну ділову активність, - експерт

Поліпшення індексу PMI у грудні (50,8% проти 49,9% у листопаді) було досягнуто за рахунок підвищення обсягу виробництва світової промисловості, вважає Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні. Проте він попереджає, що, незважаючи на зростання ділової активності, проблеми в єврозоні чинитимуть тиск на глобальну ділову активність.

Найбільш істотне зростання промисловості в грудні спостерігалося в США, а темпи зростання нових замовлень у цій країні стали найвищими з квітня 2011 р. Разом з тим, за межами Штатів, у більшості країн світу промислове виробництво і нові замовлення знизилися.

"Незважаючи на те, що в грудні було зафіксовано зростання ділової активності, невирішені боргові проблеми в єврозоні, а також уповільнення азіатських економік будуть чинити тиск на глобальну ділову активність і промисловість. Перспективи світової економіки багато в чому залежать від боргової кризи в єврозоні, і від того, як швидко він буде вирішуватися", - зазначив Івченко.

Глобальний індекс ділової активності (PMI) у першій половині 2012 р., за прогнозами експерта, може повернутися назад нижче 50%, а світова економіка продовжить сповільнюватися, оскільки очікувати швидкого вирішення економічних проблем у Європі не варто.