Борг України за газ складає більше 1,3 млрд дол., - "Газпром"

Борг України перед ВАТ "Газпром" за газ на сьогоднішній день складає більше 1,3 млрд дол. Про це повідомив представник компанії в ході телефонної конференції.

Борг України перед ВАТ "Газпром" за газ на сьогоднішній день складає більше 1,3 млрд дол. Про це повідомив представник компанії в ході телефонної конференції.

При цьому він висловив жаль у зв'язку з тим, що борг не тільки не падає, але продовжує зростати.

Як зазначив керівник департаменту "Газпрому" Павло Одеров, Україна винна за серпневі і жовтневі постачання. "По серпню і жовтню є борг, який не погашений", - уточнив він. При цьому відбір газу Україною в листопаді впав. Одеров виразив побоювання, що в зв'язку з цим Україна може використовувати газ з ПСГ для забезпечення внутрішніх потреб, внаслідок чого можуть виникнути проблеми із забезпеченням транзиту. За його словами, ці проблеми нікому не потрібні, тому переговори по ситуації, що склалася, продовжуються, і розглядається питання надання розстрочок платежів.

Нагадаємо, як заявив у понеділок, 11 листопада, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за постачання природного газу в жовтні 2013 р. Вчора він зазначив, що "Нафтогаз України" закупив у 2013 р. у ВАТ "Газпром" 18 млрд куб. м газу згідно з річним планом.

Зазначимо, що в жовтні ц.р. Україна імпортувала 3,6 млрд куб. м газу. У цілому за дев'ять місяців 2013 р. постачання газу в Україну скоротилися майже на 20%, склавши 19,7 млрд кубометрів.

Вчора Ставицький вже повідомляв, що "Нафтогаз" може не закуповувати газ у "Газпрому" до кінця поточного року.

Як стало відомо напередодні з посиланням на джерела в "Нафтогазі", Київ не планує купувати паливо у "Газпрому" аж до кінця року, використовуючи при цьому запаси з підземних сховищ.

Також повідомлялося, що Київ виконав обіцянку припинити державні закупівлі російського газу, якщо "Газпром" не піде на реструктуризацію боргу України за серпень. З п'ятниці, 8 листопада, НАК "Нафтогаз України" перестала відбирати газ монополії.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" не буде закачувати газ у ПСГ для "Газпрому" в 2014 р.

Україна вже кілька років веде переговори з Росією про зниження ціни закупівлі газу, які до цих пір не увінчалися успіхом. У 2012 р. Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, в цьому році можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від РФ Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівлі газу в Азербайджану і Туркменістану.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся