ru ua

Борг "Нафтогазу" складає 2 млрд дол., домовленості щодо його погашення не досягнуто, - Міллер

Борг "Нафтогазу України" за газ становить 2,02 млрд дол., домовленості щодо його погашення не досягнуто, повідомив журналістам голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

Борг "Нафтогазу України" за газ становить 2,02 млрд дол., домовленості щодо його погашення не досягнуто, повідомив журналістам голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

"На даний момент борг НАК "Нафтогаз України" за поставлений у серпні, жовтні та листопаді газ становить 2 млрд 20 млн дол., ми шукаємо варіанти вирішення даної проблеми, ведемо переговори, але домовленості на даний момент не досягнуто", - заявив Міллер.

Напередодні голова правління "Нафтогазу України" Євген Бакулін повідомляв, що "Нафтогаз України" і "Газпром" домовилися про перенесення на весну 2014 р. платежів за постачання газу в жовтні-грудні 2013 р.

"Те, що стосується оплати, ми домовилися змістити платежі з жовтня, листопада і грудня на весну для того, щоб вирішити всі проблеми і питання, які є сьогодні в регіонах", - сказав Бакулін.

Також він повідомив, що на сьогоднішній день борг "Нафтогазу" перед "Газпромом" за спожитий у серпні газ становить близько 765 млн дол., який "буде погашений найближчим часом".

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися перенести плату за спожитий Україною в жовтні-грудні газ на весну 2014 року. Глава "Нафтогазу" пояснив, що в цьому питанні з "Газпромом" досягнута домовленість і розроблено попередню угоду.

Також, Бакулін вчора підкреслив, що "Нафтогаз" не зможе погасити борг перед "Газпромом" за серпневі поставки газу до 7 грудня, як планував, з-за того що робота уряду України в даний час заблокована з-за масових протестів з приводу зриву угоди про асоціацію з ЄС. За його словами, заборгованість за серпневі поставки газу становить 765 млн дол.

Раніше Янукович повідомляв, що Україна готова повернути російський газ на свій ринок в обмін на зниження ціни.