Для України 2011 р. може виявитися рекордним за кількістю проведених IPO, - «Ернст енд Янг»

Для України 2011 рік може виявитися рекордним за кількістю проведених IPO. Такі дані містить черговий квартальний аналітичний огляд компанії «Ернст енд Янг» Private Equity, Public Exits.

Глава департаменту корпоративних фінансів і M&A «Ернст енд Янг» в Україні Владислав Остапенко відзначив, що в Україні, на відміну від світових тенденцій, виходячи з невеликого числа активних private equity фондів, основним ініціатором IPO є не фонди прямих інвестицій, а приватні особи - власники бізнесів, які прагнуть скористатися активізацією ринку капіталів і "IPO вікном" для залучення додаткового капіталу і зміцнення ринкових позицій.

«Минулорічні розміщення успішно довели, що ринок відкритий і чекає нових емітентів, тому багато компаній з минулого року перебувають у стадії активної підготовки до IPO. Ми цілком можемо побачити близько 10 розміщень, переважно на Варшавській фондовій біржі, і, в основному, сільськогосподарських компаній», - зазначив він.

У свою чергу, керівник міжнародної практики компанії «Ернст енд Янг» з надання послуг фондам прямих інвестицій Джеффрі Бандер, зазначив, що в даний час 56 компаній з пайовою участю фондів прямих інвестицій перебувають у процесі реєстрації на світових фондових біржах. За його словами, в цілому вони можуть залучити 14,7 млрд дол. «Періодичні потрясіння, які ринок відчував у 2009-2010 рр., призвели до формування достатньо численної когорти «потенційних емітентів» - компаній з пайовою участю фондів прямих інвестицій, яким або ще належить почати процедуру реєстрації, або раніше довелося скасувати оголошені IPO у зв'язку з несприятливою кон'юнктурою. Ймовірно, багато хто з них здійснить свої плани з проведення IPO в 2011 р.», - вважає експерт.

На думку аналітика, враховуючи той факт, що фонди прямих інвестицій збираються виходити з капіталу ряду великих компаній, придбаних у 2005-2008 рр., на фоні результатів 2011 р. можуть зійти на нівець досягнення цього сегменту ринку IPO в 2007 р., коли було залученоо 58 млрд дол.

«Проходячи через випробування останніх декількох кварталів, інтерес інвесторів до таких оборуток зміцнювався, в тому числі, завдяки стійко високій активності на світових ринках акціонерного капіталу. Якщо не відбудеться нових економічних потрясінь, зараз, судячи з усього, є всі умови для того, щоб 2011 р. став одним з найбільш «активних» в історії», - прогнозує експерт.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся