ru ua

Deutsche Bank: Списання по держоблігаціях можуть викликати кредитну кризу

Глава Deutsche Bank Йозеф Акерман в четвер попередив, що списання по суверенних облігаціях укупі з вимогою підвищити капітали банків можуть викликати кредитну кризу в реальній економіці, передає Reuters.
"Питання в тому, чи зможуть банки надавати фінансування, чи можливе списання боргів єврозони і нові нормативи практично змусять їх вдатися до обмежувальних заходів", - говориться в тексті виступу Акермана, підготовленому до зборів керівників корпорацій в Берліні.
Перш ніж розглядати додаткові заходи стабілізації політикам єврозони і регуляторам варто подумати про кумулятивних наслідки таких пропозицій, як примусова рекапіталізація, податок на комерційні операції і списання по облігаціях.
"Нам потрібно знайти правильний баланс між посиленням нормативів у фінансовому секторі і наслідками цього для економіки в цілому", - сказав Акерман.
Враховуючи впевнене зростання німецької економіки, Deutsche Bank поки не бачить необхідності в зміні правил кредитування для компаній Німеччини, сказав він.
Тим не менш, зростання економіки на ключових для Німеччини експортних ринках сповільнюється, так як уряду затягують паски, щоб знизити обсяг боргів.
Німецький уряд очікує зростання ВВП на 3 відсотки цього року, що дасть необхідну підтримку єврозоні, яка все більше залежить від головного гаманця блоку на тлі збільшення боргових проблем.
Акерман сумнівається, що план рекапіталізації банків Європи, який обговорюють політики в Німеччині і Франції, стане виходом із кризи суверенних боргів.
"Проблема не в рівні капіталу, а в тому, що суверенний борг як клас активів втратив статус безризикового інструменту, - сказав Акерман. - Тому ключ до вирішення лежить в руках урядів, (яким треба) відновити довіру в надійності державних фінансів".