Дерегуляція в портах: всі пункти пропуску готові до початку роботи за новими правилами

НовиниІнфраструктура    08.09.2015 - 11:19
Фото: МІУ впроваджує дерегуляцію в портах України
Фото: МІУ впроваджує дерегуляцію в портах України

МІУ впроваджує дерегуляцію в морських портах України

Міністерство інфраструктури України (МІУ) заявило про початок з 8 вересня 2015 року дії низки дерегулятивних заходів, визначених Постановою Кабінету Міністрів №491 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів" від 7 липня 2015 року, повідомляє пресс-служба МІУ.

У зв'язку з цим "станом на 7 вересня всі 13 пропускних пунктів у портах України забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів та людей через державний кордон" - заявляють в міністерстві.

Крім того, згідно розпорядження Мінінфраструктури, державне підприємство Адміністрація морських портів України (ДП АМПУ) разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які запроваджують нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах.

Як заявили в Міністерстві, воно отримало погодження цих схем від усіх контролюючих служб - фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної.

Також за дорученням Міністерства філіали ДП АМПУ провели інструктаж по роботі за новими схемами для всіх компаній, що працюють у портах (експедиторів і суднових агентів). Відтепер всі вони керуватимуться спеціально складеною пам'яткою щодо дій по обробці суден і вантажів.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури ініціювало запровадження дерегуляції в портах у липні поточного року. Тоді ж перелік відповідних ініціатив було передано на погодження Кабміну. На підготовку до запровадження нового порядку морським портам було надано 45 днів.

Набуття чинності урядовою Постановою №491 8 вересня означає суттєве скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних в цих процедурах контролюючих органів. Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися лише за наявності документально визначеної підстави, причому вантажні  операції в порту проходитимуть без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю закордонних суден, чий маршрут пролягає через кілька українських портів. Так, перевірки здійснюватимуться в першому порту прибуття і порту виходу судна з території України.

Крім цього, урядовою Постановою №491 в портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разу наявності в порту стаціонарних приладів.

Серед інших інновацій - запровадження іншого порядку огляду, зважування і сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно нових правил, всі ці процедури матимуть проходити у спеціально обладнаному місці на території портового терміналу. Аби ця норма запрацювала, до 1 січня 2016 року портові оператори мають забезпечити відповідні умови.

Нагадаємо, також нещодавніми рішеннями Мінінфраструктури спрощує вимоги до власників пасажирських суден. Крім того, МІУ планує найближчим часом переглянути тарифну сітку "Укрзалізниці".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top