Депутати вимагають у Порошенка відсторонити заступника голови АП Філатова за тиск на суддів

Комітет Верховної ради України з питань запобігання та протидії корупції звернувся до Президента та генерального прокурора з проханням провести перевірку фактів неправомірних дій та перевищення повноважень заступником глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим, який є також координатором судової реформи. Відповідні листи були направлені Петру Порошенку та Віктора Шокіну 8 липня.

Документи направлені адресатам на підставі звернення голови підкомітету з питань правового забезпечення та контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання та протидії корупції Олега Осуховського, яке також докладено до листів. За інформацією Осуховського, він неодноразово звертався в правоохоронні органи та до Президента з приводу протиправної діяльності голови АП, координатора Ради з питань судової реформи в Україні Олексія Філатова, але належної реакції так і не отримав.

"Згідно з повідомленою заявниками інформації, раніше Філатов займався адвокатською та юридичною практикою, в тому числі беручи участь в судових інстанціях на захист інтересів своїх клієнтів. По деяких справах він не зміг відстояти інтереси довірителів і програв, як адвокат або юрист, ці справи. Деякі справи в свій час навіть пройшли розгляд вищою судовою інстанцією, а саме Верховним судом України. Після того, як Філатов зайняв посаду державного службовця, [...] без встановлених процесуальним правом підстав справи, де брав участь у Філатов О. В., почали підніматися і переглядатися з винесенням протилежних рішень, у його користь колишніх клієнтів", - відзначає Осуховський.

Раніше факт тиску на голів судів Філатовим з метою прийняття вигідних для нього судових рішень підтвердив у публічних виступах екс-голова апеляційного суду Києва Чернушенко А. В.

"Наявна у мене, як і оприлюднена Чернушенко А. В., інформація про тиск Філатова на суддів вимагає обов'язкової ретельної перевірки, оскільки паплюжить Президентську гілку влади", - вважає Осуховський.

В якості прикладу він наводить три справи, в яких Філатов, по всій видимості, міг здійснювати тиск на суддів. За даними Осуховського, до заняття посади в АП, Філатов протягом декількох років, здійснюючи адвокатську діяльність, був одним з ключових представників АТ "Реверта" в Україні.

"В матеріалах судових справ в даний час наявні довіреності на представництво інтересів Акціонерного товариства "Реверта" (колишня назва - АТ "Парекс Банку") - Філатовим А. В.", - зазначає народний депутат. Всі три справи стосуються відчуження майна на користь "Реверти" у фізичної особи - українського громадянина.

Депутати вимагають у Порошенка відсторонити заступника голови АП Філатова за тиск на суддів

Фото - звернення по Філатову

"Таким чином, враховуючи можливу особисту зацікавленість Філатова в прийнятті рішень на користь АТ "Реверта", відверте ігнорування зазначеними вище суддями прямих норм права з метою винесення завідомо незаконних рішень на користь АТ "Реверта", в його діях можуть бути присутні ознаки злочину чи корупційного правопорушення. Враховуючи викладене, пропоную комітету прийняти рішення про звернення в Генеральну прокуратуру України і Президента України про необхідність проведення перевірки викладених фактів тиску Філатова А. В. на суддів і правоохоронні органи з метою прийняття вигідного рішення. Пропоную, щоб уникнути подальшого тиску, на час проведення перевірки відсторонити Філатова А. В. від виконання посадових обов'язків", - резюмує своє звернення Осуховський.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся