Грошова маса за 10 місяців збільшився на 6,1%

НовиниФінанси    11.11.2016 - 10:47
Фото: грошова маса збільшилася
Фото: грошова маса збільшилася

Обсяг кредитів населенню скоротився на 4,5%

За 10 місяців 2016 року грошова маса зросла на 6,1%, склавши на 1 листопада 760,9 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Згідно з поясненнями регулятора, збільшення грошової маси відбулося за рахунок приросту депозитів у національній валюті.

Так, станом на 1 листопада 2016 року залишки за депозитами в гривні збільшилися на 4,6%. Такій динаміці сприяло переважно поліпшення очікувань щодо рівня інфляції, які знизилися на 4,6 в. п. у жовтні порівняно з груднем 2015 року.

У той же час, в третьому кварталі повільне зростання залишків депозитів у національній валюті призупинилось через посилення волатильності на валютному ринку в серпні, що спровокувало відтік гривневих коштів в іноземну валюту. Але зі стабілізацією ситуації на валютному ринку з середини вересня і, як наслідок, подальшого поліпшення інфляційних очікувань зростання залишків за депозитами в гривні відновилося у вересні і прискорилося у жовтні (до 2,2% м/м).

Щодо кредитної активності банків слід зазначити наступне, високі кредитні ризики та значне боргове навантаження на позичальників зумовили стримане відновлення кредитної активності банків.

Зокрема, за 10 місяців поточного року портфель кредитів у національній валюті зріс на 11,2%, в основному - за рахунок збільшення портфеля гривневих кредитів підприємств (на 14,7% з початку року, в тому числі на 6,2% м/м у жовтні). Посилення попиту корпоративного сектору на кредити, як і раніше, сприяє зниження процентних ставок, потреба позичальників в оборотному капіталі і необхідність реструктуризації заборгованості.

У той же час, обсяг кредитування населення банками продовжує знижуватися. Згідно з даними НБУ, обсяг такого портфеля в національній валюті знизився на 4,5% з початку року, в тому числі на 1,2% у жовтні порівняно з вереснем.

Внаслідок поступового пом'якшення Національним банком монетарної політики продовжила знижуватися вартість ресурсів у гривні на міжбанківському кредитному ринку на 15,0% (проти 19,3% у грудні минулого року).

Так само, під впливом грошово-кредитної політики НБУ та внаслідок відображення процесів реструктуризації заборгованості в поточній статистиці впали і середньозважені відсоткові ставки за новими як депозитів, так і кредитів (овердрафту).

Нагадаємо, НБУ констатує відновлення зростання економіки України.

On Top