Демчишин: заборгованості деяких шахт створені штучно і погашати їх нерозумно

Демчишин: заборгованості деяких шахт створені штучно і погашати їх нерозумно
Фото: Володимир Демчишин

10 з 35 шахт на території України знаходяться у складному фінансовому становищі

Заборгованості деяких шахт були створені штучно за часів попередньої влади, погашати такі заборгованості нерозумно. Про це сьогодні в ефірі програми "Уряд на зв'язку з громадянами" на Першому національному заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає кореспондент РБК-Україна.

"В певні часи, коли цими підприємствами управляли "попередники", скажімо так, вони штучно завозили по завищених цінах, наприклад, обладнання. Тобто деякі заборгованості створені штучно і їх також погашати нерозумно - це просто приводить до нанесення збитків цим підприємствам", - заявив Демчишин.

"Я переконаний, що на даному етапі цим підприємствам потрібно пройти процедуру банкрутства, очистилися від боргів і сфокусуватися на розвитку", - зазначив міністр, підкресливши при цьому, що з 35 шахт, які залишилися на території України, близько десяти знаходяться у дуже складному фінансовому стані.

"Об'єм видобування невеликий, недостатній для того, щоб покривати операційні витрати, тобто у цих шахтах, як правило, відпрацьовані запаси, дуже тонкі або економічно неефективні плати. Я думаю, що замість того, щоб витрачати кошти на підтримку таких не перспективних шахт, краще перенаправити їх на перспективу", - підкреслив Демчишин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що протягом найближчого часу може з'явитися постанова, яка коригуватиме розмір компенсації для споживачів вугілля.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся