Демчишин передав держпідприємтсво екс-регіоналу під слідством

НовиниНадзвичайні події    25.01.2016 - 12:46
Фото: Володимир Демчишин
Фото: Володимир Демчишин

Демчишин призначив в. о. голови "Полтавського управління геофізичних робіт" Володимира Гладуна

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин своїм наказом призначив виконувачем обов'язків голови державного підприємства "Полтавське управління геофізичних робіт" Володимира Гладуна, що вже очолював це держпідприємтсво за попередньої влади, а нині проходить по кримінальній справі про розтрату держмайна, повідомляє "Радіо свобода".

Зазначається, що "Полтавське управління геофізичних робіт" - одне з небагатьох держпідприємств, що надає геофізичні послуги, супроводжує бурові роботи підприємств нафтогазового комплексу, що дає змогу відкривати та розробляти нові родовища.

Володимир Гладун очолював компанію у 2007-2012 роках, а потім був повторно призначений на цю посаду міністром Едуардом Ставицьким у 2013 році. Він був депутатом київської райради Полтави від Партії регіонів у 2010-2015 роках, балотувався від Партії регіонів до Верховної Ради на виборах 2012 року.

Гладун був звільнений з посади директора підприємства "Полтавське управління геофізичних робіт" невдовзі після перемоги Євромайдану навесні 2014 року.

Повідомляється, що Гладун проходить по справі №1201517000000816. Національна поліція Полтавської області підозрює тогочасне керівництво держпідприємства у розтраті державних коштів та укладанні завідомо збиткових контрактів за попередньою змовою з приватними суб'єктами господарської діяльності. Зокрема, слідчі розслідують багатомільйонні оборудки держпідприємства з фірмою "Полтавське підприємство геофізичних робіт", що зареєстрована на прийомну доньку Гладуна Оксану Шпак.

У січні відбувалась серія обшуків у рамках справи, з-поміж іншого, слідчі отримали доступ до банківських рахунків та документів фірми родички Гладуна, про що свідчить Єдиний реєстр судових рішень.

Його рідний брат Василь Гладун за минулої влади займав одну з керівних посад у НАК "Нафтогаз України", а також був помічником нардепа-регіонала Сергія Кацуби, що нині разом з братом перебуває у розшуку за підозрою у розтраті майна НАК "Нафтогаз України".

Гладун повідомив "Радіо свобода", що вже готується виконувати обов'язки директора "Полтавського управління геофізичних робіт", але, почувши запитання про кримінальну справу та контракти з родичами, поклав слухавку.

Міністр Демчишин не захотів коментувати призначення.

Нагадаємо, суд у Львові заарештував заступника директора Житомирського бронетанкового заводу за заволодіння коштами державного оборонного замовлення в сумі понад 23 млн гривень.

On Top