Справа рюкзаків: суд дозволив Чеботарю виїжджати за кордон на лікування

Справа рюкзаків: суд дозволив Чеботарю виїжджати за кордон на лікування
Фото: Сергій Чеботар

Чеботар потребує лікування у німецькій клініці Шаріте

Солом’янський районний суд Києва скасував низку додаткових обов’язків колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю, який є підозрюваним у розтраті 14,5 млн гривень на закупівлі рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ. Про це вказано в ухвалі суду, передає "Судовий репортер".

Зокрема, суд скасував обов’язки повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи. Також скасовано зобов'язання здати на зберігання Державній міграційній службі України документи для виїзду за кордон.

Рішення суд ухвалив, отримавши клопотання від адвоката Чеботаря, зазначивши, що зобов'язання є "надто суворими, недоцільними і створюють загрозу здоров'ю та життю" його підзахисного.

Адвокат уточнив, що Чеботар страждає на тяжкі захворювання, через онкологію в нього видалено частину шлунку, а в серце вживлений кардіостимулятор. Ці хвороби існують на фоні цукрового діабету II типу та гіпертонічної хвороби III стадії. За станом здоров'я, екс-чиновник отримав інвалідність.

Захист повідомив, що Чеботар потребує лікування, яке не може отримати в Україні і  змушений лікуватися за кордоном, у клініці Шаріте (Німеччина), де йому було зроблено операцію та де він проходив післяопераційне лікування. Для підтвердження суду було надано висновок Національного інституту раку від 09.01.2018.

У висновку вказано, що через особливості лікування основного захворювання, Чеботарю рекомендовані діагностика та лікування в центрі Шаріте (Німеччина) для подальших етапів лікування. Запрошення на подальшу діагностику та лікування в клініці Шаріте Сергій Чеботар отримав 9 січня 2018 року.

Ще одним аргументом дозволити Чеботарю виїздити за кордон стало те, що родина підозрюваного постійно проживає в Україні та не має нерухомої власності за межами країни. Також немає у сім'ї Чеботаря рахунків у закордонних банках. Крім того, Чеботар не працює тривалий час та не може впливати на кримінальне провадження.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Солом'янського районного суду про арешт майна колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря у "справі рюкзаків".

Зазначимо, що 31 жовтня 2017 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) в рамках так званої "справи рюкзаків" повідомило про підозру синові міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова - Олександру Авакову, колишньому заступнику голови МВС Сергію Чеботарю і представнику фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків Володимиру Литвину в розтраті 14, 5 млн гривень.

1 листопада 2017 року суд застосував до Чеботаря запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. За версією НАБУ, син Авакова переконав Чеботаря закупити рюкзаки для МВС у фіктивної компанії. У результаті відомство отримало неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам, встановленим самим Міністерством, витративши при цьому 14,5 млн грн бюджетних коштів.

Додамо, що Олександру Авакову суд скасував зобов’язання здавати закордонний паспорт ще 22 грудня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся