Справа Януковича: Шуляк заявив, що не звільнений з органів внутрішніх справ

НовиниСуспільство    17.05.2018 - 11:48
Фото: суд над Януковичем (Віталій Носач, РБК-Україна)
Фото: суд над Януковичем (Віталій Носач, РБК-Україна)

Пройшов допит екс-командира Внутрішніх військ МВС України Станіслава Шуляка

Свідок з боку захисту по справі про державну зраду Віктора Януковича екс-командир Внутрішніх військ МВС України Станіслав Шуляк заявив, що не звільнений з органів внутрішніх справ України. Про це, як передає кореспондент РБК-Україна, Шуляк розповів в ході дачі свидетельствований в Оболонському районному суді.

"Я хотів би почати свої свідчення з того, що я з повагою ставлюся до всіх присутніх в залі. Я на сьогоднішній час не звільнений з лав Міністерства внутрішніх справ України", - заявив Шуляк суду.

Шуляк заявив, що йому нібито надходили повідомлення в 2014 році, що готується збройне захоплення Адміністрації президента.

"Тоді стало відомо, що готується збройний штурм будівель Адміністрації президента з метою збройних провокацій, жертвами яких буде велика кількість людей. Адміністрація президента була захоплена 21 лютого в районі 19.00", - повідомив Шуляк.

За його словами, Янукович залишив Межигір'я вранці 22 лютого.

"З 21 на 22 число вночі до моїх бійцям підходили так звані протестувальники в районі Межигір'я. Їм говорили, що якщо вони не покинуть територію, то буде зроблений штурм резиденції. До ранку надійшла інформація, що президент залишив резиденцію, щоб не допустити конфлікту. І щоб уникнути жертв - була віддана команда охороні покинути територію Межигір'я", - додав він.

Шуляк заявив, що загроза життю Януковича була.

"Всі названі факти були явною загрозою життю президента. Підрозділи внутрішніх військ часто брали участь у заходах щодо забезпечення безпеки, та я знаю. Кортеж президента був обстріляний, я не знаю, коли точно це було. Я часто спілкувався з співробітниками безпеки президента: і з Кобзарем, і з Павленком, і з Іванцовим. У мене була постійно контактна інформація", - розповів він.

Нагадаємо, як повідомлялося, Оболонський районний суд Києва продовжив розгляд справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича і приступив до допиту свідка захисту Станіслава Шуляка, колишнього командувача Внутрішніх військ МВС України.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суд за держзраді Януковича знаходиться на фінальній стадії.

On Top