ru ua

Справа 2 травня в Одесі: суд визнав обвинувачених невинними

Справа 2 травня в Одесі: суд визнав обвинувачених невинними Фото: зіткнення 2 травня в Одесі (УНІАН)

Міський суд Чорноморська виправдав групу з 20 антимайдановців

Міський суд Чорноморська (Іллічівськ) виправдав групу з 20 антимайдановців, яких звинувачували в організації та участі в масових заворушеннях, що відбулися 2 травня 2014 року у центрі Одеси. Про це повідомляє місцеве видання "Думська".

Повідомляється, що п'ятеро фігурантів, які перебували під вартою, звільнили.

Так, суд констатував, що переконливих доказів провини обвинувачених Сергія Долженкова та інших прокуратура не надала.

Також колегія відмовилася приймати до уваги свідчення головного свідка звинувачення Олександра Посьмиченко з-за неминучих протиріч, а також пред'явлені фото - і відеоматеріали, оскільки це копії, а не оригінали.

Зате були долучені фотографії свідка з боку захисту Олександра Лесика. Враховано і його свідчення, що проросійські активісти були без зброї, а проукраїнські - озброєні до зубів, добре організовані, а у деяких були наколоті татуювання у вигляді свастики".

Крім того, визнані недопустимими доказами протоколи впізнання фігурантів свідком Посьмиченко. По-перше, він опознавал їх за фотографіями, а не наживо, що є порушенням.

Зазначено, що для впізнання, крім фото обвинувачених, додавалися фото відомих голлівудських акторів і футболіста Дэфида Бекхема - суд вважає, що це зробили спеціально, щоб Посьмиченко було легше "впізнати" того ж Долженкова.

За останніми даними видання, в зал суду зайшли співробітники прокуратури і СБУ, пресу вигнали. Судячи з усього, Долженкова та інших будуть затримувати по іншій справі. Будівля оточена співробітниками Нацгвардії і поліції. Поруч стоять активісти патріотичних організацій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що по справі про зіткнення в Одесі 2 травня 2014 року правоохоронці допитали близько 200 нових свідків.