ru ua

Делегація ООН заявила про відмову у доступі до місць, де СБУ може незаконно утримувати людей

Делегація ООН заявила про відмову у доступі до місць, де СБУ може незаконно утримувати людей Фото: ООН

Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України

Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України після відмови у доступі до місць в декількох районах країни, де, за їх підозрою, працівники Служби безпеки України позбавляють людей волі. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Центру інформації про права людини.

"Ця відмова в доступі є порушенням зобов'язань України як держави-учасниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Через це ми не змогли відвідати деякі місця, про які ми чули численні і серйозні звинувачення у затриманні людей і можливому застосуванні тортур або жорстокого поводження", - відзначив керівник делегації Малкольм Еванс.


Як зазначається, візит делегації розпочався 19 травня і мав закінчитися 26 травня. Делегація ППК мала оцінити виконання рекомендацій, наданих після здійснення першого візиту в 2011 році. Проте візит було вирішено припинити раніше через неможливість виконати програму візиту в повній мірі.

Згідно з повідомленням, відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань (ФПКПК), делегації Підкомітету ООН з попередження катувань (ППК) мають відвідувати всі держави, що є учасниками протоколу, і можуть здійснювати візити до будь-яких місць несвободи без попередження.

"Підкомітет ООН з попередження катувань очікує, що Україна виконуватиме свої міжнародні зобов'язання відповідно до Факультативного протоколу, який вона ратифікувала у 2006 році. Ми також сподіваємося, що уряд України буде вступати у конструктивний діалог з нами, щоб надати делегації можливість відновити свій візит в найближчому майбутньому і працювати разом задля створення ефективних гарантій проти ризику застосування катувань та жорстокого поводження в місцях несвободи", - сказав Еванс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики ЛНР катують дітей, щоб залучити їх до збору розвідінформації.