ua en ru

Декомунізацію в Україні фактично завершено, - В'ятрович

Декомунізацію в Україні фактично завершено, - В'ятрович Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

В Україні вже демонтували майже всі пам’ятники Леніна

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявляє, що в Україні декомунізація фактично завершена. Про це він сказав в ефірі "Радіо Свобода".

"Декомунізація в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. У нас відбулося перейменування населених пунктів - близько тисячі. Це майже всі. Кажу, що майже, тому що після перейменування виявилися 9 чи 10 неочевидних комуністичних назв, тим не менше, вони підпадають під дію закону про декомунізацію", - розповів В'ятрович.

За його інформацією, в Україні демонтували майже всі пам’ятники радянського вождя Володимира Леніна.

"Пам’ятників близько 2,5 тисячі. Не тільки Іллічу, а й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно всі, тому що значна частина цих пам’ятників просто не перебуває на жодних обліках. Це може бути пам’ятник на території якогось заводу, про який уже ніхто не пам’ятає, чи на території якогось села, про яке ніхто не пам’ятає. Відповідно ми можемо реагувати тільки по факту виявлення цих пам’ятників. Із тих пам’ятників, що ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає", - зазначив керівник Українського ІНП.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно з законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.