ru ua

У Давосі придумали нову систему оцінки економічного розвитку країн

У Давосі придумали нову систему оцінки економічного розвитку країн Фото: у Давосі придумали нову оцінку розвитку країн (фото з відкритих джерел)

Крім ВВП, у новому індексі враховуються ще 11 параметрів

В рамках Всесвітнього економічного форму у Давосі економісти презентували альтернативну систему оцінки економічного розвитку країн. Про це повідомляє "Медуза".

Як повідомляється, нова система під назвою індекс розвитку інклюзивної (Inclusive Development Index) буде аналогом валового внутрішнього продукту і покликаний "інформувати суспільство і допомагати сталому та інклюзивної економічного розвитку".

При формуванні рівня індексу для окремо взятої країни, буде враховуватися не тільки ВВП, пояснюють автори ідеї, але і ще 11 параметрів, що дозволить більш об'єктивно відображати реальну економічну ситуацію в країні.

Всього в індексі 12 показників, які розділені на три групи: Ріст і розвиток: ВВП на душу населення, ВВП на одного працівника, очікувана тривалість життя, зайнятість населення.

Інклюзивність: коефіцієнт розшарування суспільства за доходами, рівень бідності, коефіцієнт розшарування суспільства за розподілом багатства, медіанний дохід.

Спадкоємність поколінь і стійкість розвитку: скориговані чисті заощадження, парникова інтенсивність ВВП, державний борг, коефіцієнт демографічної навантаження.

З усіх цих показників спочатку складаються групові індекси, а потім виходить підсумковий - їх середнє арифметичне.

Аналітики навіть зробили перші підрахунки, згідно з новою системою оцінки. В результаті, лідером за темпами економічного розвитку залишаються Норвегія, Люксембург і Швейцарія.

У той же час Ісландія, яка за рівнем ВВП займає 12-е місце, зайняла 2-ю позицію з інклюзивності. Крім того, нова система визначила досить несподіваних лідерів серед країн, що розвиваються. Наприклад Азербайджан, займає 26 позицію за рівнем ВВП, зайняв третє місце за інклюзивності.

Варто відзначити, що в обох випадках (як ВВП, так і за інклюзивності) посіли такі європейські країни, як Литва, Угорщина та Латвія.

Відмінності є також у США. Америка знаходиться на 23-му місці з 30 по інклюзивності серед розвинених країн. Такий результат пояснюється короткою тривалістю життя, високої бідністю, дуже високим ступенем нерівності і розміром держборгу. Відзначається, що новий індекс потрібен, щоб показати, як оманливе може виглядати успіх, вимірюваний тільки по виробничій потужності держави.

Нагадаємо, в Міжнародному валютному фонді (МВФ) прогнозують стабільне зростання глобальної економіки на 2018 і 2019 роки.