"Дарниця" та "Інтерхім" профінансували проект з осушення фундаменту та стін Софійського собору

Київ, Середа 16 вересня 2020 16:32
"Дарниця" та "Інтерхім" профінансували проект з осушення фундаменту та стін Софійського собору
Фото: під час прес-брифінгу на території Софійського собору (пресс-служба)
Автор: РБК-Україна

Аналогічна технологія застосовується для збереження культурно-мистецьких надбань по всьому світу

Фармацевтична компанія "Дарниця" спільно з благодійним фондом Zagoriy Foundation та фармацевтичною компанією "Інтерхім" реалізували проект з осушення фундаментів та стін Софійського собору й прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою інноваційного обладнання.

Про це повідомили під час прес-брифінгу на території Софійського собору.

Зазначається, що коштом компаній була придбана інноваційна система швейцарського виробництва BioDry для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту і стін.

Очікується, що обладнання допоможе усунути проблему утворення надмірної вологи, відновити мікроклімат у спорудах собору й зберегти для наступних поколінь історичну пам’ятку.

Аналогічна технологія застосовується для збереження культурно-мистецьких надбань по всьому світу. Зокрема, для збереження будівлі парламенту Італії (яка побудована у 16 столітті, - ред.), приміщення музею Мельборкського замку (Польща), музею Енцо Феррарі (Італія) та інших.

"Фармацевтів та музейників поєднує одна спільна надважлива місія - піклуватись про здоров’я. Тільки якщо у сфері охорони здоров’я йдеться про здоров’я людей, то у нас, музейників, - про "здоров’я" пам’яток. Тож ми щиро вдячні нашим меценатам, що вони розширюють горизонти лікування і подарували дієві ліки Софії Київській", - наголосила генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

Як зазначив під час брифінгу голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків, технологія є найбільш інноваційною у світі і біосумісною з навколишнім середовищем.

"Вона вже працює і природним чином усуне першопричину вологості фундаменту та стін, які приховують ще багато таємниць і які тільки належить розкрити. Тож ми, наслідуючи приклад Івана Мазепи, Богдана Хмельницького і Петра Могили, "лікуємо" Софію, щоб вона зберегла свою велич, єднала минулі і прийдешні покоління та наповнювала життя справжніми цінностями, а Оранта - продовжувала оберігати Київ", - зазначив Дмитро Шимків.

За словами Анатолія Редера, генерального директора "Інтерхім", коли вони дізналися, що перед собором постала загроза надмірної вологи, в компанії не вагалися жодної миті.

"Плідна співпраця з партнерами та керівництвом заповідника дала втішні плоди: волога покидає стіни - Софія одужує. Ми раді, що допомогли головному символу духовності вистояти. Адже перекази кажуть: доки стоїть Софія, а у ній - Оранта, доти стоїть Київ та Україна", - додав Редер.

Своєю чергою, спiвзасновниця Zagoriy Foundation Катерина Загорiй повідомила, що сумарна інвестиція в проект склала близько 4 млн грн. Щодо подальших планів, меценати вивчають можливості застосування подібних технологій й на інших пам'ятках архітектури, й в разі потреби готові будуть долучитися.

"Це справжнє диво і спільна заслуга українців, що нам вдалося зберегти собор XI сторіччя. Маємо подякувати за це вченим, будівельникам, реставраторам, співробітникам музею. Та, звичайно ж, меценатам усiх часiв. Долучитися до їхньої праці - велика честь для нас. Реконструкція Софії за часів Івана Мазепи була символом відновлення України після Руїни. Впевнена, що цей спільний проєкт Zagoriy Foundation, фармацевтичних компаній "Дарниця" та "Інтерхім" стане ще одним важливим кроком до відновлення культури благодійності в нашій країні", - повідомила Катерина Загорій.

Нагадаємо, Софійський собор включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Завдяки меценатам, які в різні історичні епохи відновлювали собор після ворожих навал та ударів стихії, збереглася його давня архітектура і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. Він налічує 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок, які є справжніми шедеврами світового мистецтва.

Фармацевтична компанія "Дарниця" - найбільший в Україні виробник лікарських засобів, яка веде свою історію з 1930 року. У 2019 році "Дарниця" оголосила про трансформацію свого бізнесу. Компанія провела ребрендинг, змінила логотип і представила нову стратегію - побудову міжнародного бренду, лідерство в генеричному сегменті лікарських засобів та діджиталізацію процесів. Продуктове портфоліо "Дарниці" налічує понад 280 найменувань препаратів в 15 лікарських формах.

Компанія фокусується на лікуванні найбільш поширених захворювань в області кардіології, неврології та болю. Терапевтичний ефект і профіль безпеки лікарських засобів "Дарниці" підтверджується в ході досліджень, які проводяться у відповідності до міжнародних стандартів.

"Інтерхім" є розробником і виробником оригінальних лікарських препаратів, а також знеболювальних препаратів для важко- й онкохворих. Компанія є постачальником ліків за програмами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. У 2016 році "Інтерхім" інвестував EUR50 млн у проект зі сучасного лабораторно-виробничого комплексу.

Благодійний фонд Zagoriy Foundation був створений у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для реалізації благодійних проектів. Zagoriy Foundation системно впроваджує накопичений поколіннями сім'ї Загорій досвід благодійництва. Пріоритетним напрямом діяльності фонду є розвиток культури благодійності в Україні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся