Подальше відкладення рішення Евросоюзу щодо безвізового режиму є неприпустимим, - МЗС

НовиниПолітика    09.11.2016 - 21:31
Фото: Олена Зеркаль
Фото: Олена Зеркаль

Зеркаль зустрілася з главою Представництва ЄС в Україні Мінгареллі

Подальше відкладення рішення Евросоюзу щодо безвізового режиму для України є неприпустимим. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час зустрічі з головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, повідомляє прес-служба МЗС.

Як зазначається, Зеркаль наголосила, що Україна виконала всі критерії плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, зокрема, було створено антикорупційні органи, запроваджено систему е-декларування.

"Україна розраховує, що інституції та держави-члени ЄС докладуть додаткових зусиль для схвалення законодавчої пропозиції щодо надання українським громадянам права на короткострокові безвізові поїздки до країн ЄС вже найближчим часом, безвідносно до процесу узгодження в середині ЄС механізму тимчасового призупинення безвізового режиму", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Зеркаль порушила питання щодо нещодавнього рішення Європейської комісії у сфері енергетики, за яким було запроваджено додаткові виключення щодо доступу третіх сторін до потужностей газопроводу OPAL.

"Схвалення такого роду рішень без проведення попередніх консультацій з українською стороною є порушенням статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачається взаємне урахування сторонами потенціалу та спроможностей енергетичної інфраструктури одна одної, а також проведення консультацій та координації своїх дій у сфері забезпечення безпеки постачань енергетичних ресурсів. Крім того, Європейська Комісія в процесі підготовки таких рішень має дотримуватися зобов’язань, взятих ЄС в рамках його участі в Договорі про створення Енергетичного Співтовариства, зокрема дотримуватися у відносинах з Україною та іншими державами-партнерами принципу солідарності та уникати ухвалення рішень, які б суперечили антимонопольному законодавству ЄС", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що досягнуто домовленості щодо продовження взаємодії з нідерландською стороною, в тому числі у тристоронньому форматі "Україна-Нідерланди-Рада ЄС" для пошуку взаємоприйнятного рішення, яке б уможливило завершити процедуру ратифікації Угоди про асоціацію до засідання Європейської Ради 15-16 грудня 2016 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що європейські інституції цього тижня не узгодять механізм призупинення дії безвізового режиму, без якого блокується скасування віз для України

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top