Будівництво "Південного потоку" в Сербії розпочнеться до кінця 2013 р

Будівництво "Південного потоку" в Сербії розпочнеться до кінця поточного року. "Південний потік" забезпечить прямі постачання газу європейським споживачам, вирішивши проблему транзитних ризиків", - наголошується в повідомленні "Газпрому".

Будівництво "Південного потоку" в Сербії розпочнеться до кінця поточного року. Про це йдеться в повідомленні прес -служби "Газпрому".

Глава російського газового гіганта Олексій Мілліер у ході візиту до Сербії провів зустрічі із Президентом Сербії Томіславом Ніколічем, прем'єр-міністром Івіцею Дачичем, а також першим віце-прем'єром Олександром Вучічем.

"Особливу увагу було приділено реалізації проекту "Південний потік", будівництво якого розпочнеться в Сербії до кінця року. Було відзначено, що актуальність цього великомасштабного інфраструктурного проекту підтверджується вже зараз зростаючим попитом на російський газ у Європі. "Південний потік" забезпечить прямі постачання газу європейським споживачам, вирішивши проблему транзитних ризиків", - наголошується в повідомленні.

Для наповнення "Південного потоку" "Газпром" розширить газотранспортну мережу в Росії і побудує додатково 2,5 тис. км трубопроводів і десять компресорних станцій загальною потужністю 1473 МВт. Проект отримав назву "Південний коридор", його намічено здійснити до грудня 2019 р.

Вартість проекту "Південний потік" оцінюють у 16 млрд євро (21,5 млрд дол.), з яких 10 млрд євро підуть на будівництво морської ділянки газопроводу по дну Чорного моря. Загальна вартість проектів "Південний коридор" і "Південний потік" складе майже 40 млрд дол.

На російську частину "Південного потоку" припадає 230 км газопроводу, на болгарську - 220-230 км, на турецьку - 470 км. З узбережжя Болгарії газ піде до Сербії, Угорщини, Словенії, Італії, Хорватії та Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини.

"Південний потік" буде складатися із чотирьох ниток потужністю 15,75 млрд куб. м газу кожна. Запуск першої нитки намічено на грудень 2015 р., постачання газу до Європи розпочнуть у I кварталі 2016 р. На повну потужність всі чотири нитки газопроводу вийдуть у 2018 р.

За підсумками 2012 р. "Газпром" поставив до Сербії 1,5 млрд куб. м природного газу. У 2009 р. була зареєстрована спільна проектна компанія South Stream Serbia AG для реалізації проекту.

Як повідомлялося, Росія і Сербія обговорюють можливість будівництва відводу від газопроводу "Південний потік" до Косового.

Раніше стало відомо, що "Газпром" віддасть не менше 10% потужності "Південного потоку" іншим постачальникам.

Нагадаємо, наприкінці жовтня в Болгарії розпочалося будівництво місцевої ділянки газопроводу "Південний потік".

Проект "Південний потік" був запущений у грудні 2012 р. і замислювався як газопровід в обхід України. Газопровід по дну Чорного моря з'єднає Росію з Болгарією, а потім буде розділений на два напрямки. Одна гілка піде через Сербію і Угорщину до Австрії, а друга - через Грецію на південь Італії. Загальна потужність "Південного потоку" складе 63 мільярди кубометрів палива на рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся