Чистий збиток "Нафтогазу" за 9 місяців збільшився в 2,3 рази – до 10,57 млрд грн

Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" за січень-вересень 2013 р. збільшився в 2,3 рази - до 10 млрд 571 млн 210 тис. грн в порівнянні із збитком розмірі 4 млрд 561 млн 788 тис. грн в за відповідний період 2012 р.

Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" за січень-вересень 2013 р. збільшився в 2,3 рази - до 10 млрд 571 млн 210 тис. грн в порівнянні із збитком розмірі 4 млрд 561 млн 788 тис. грн в за відповідний період 2012 р. Про це повідомляє держустанова "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" при Національній комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

Водночас, чистий дохід від реалізації продукції склав 49 млрд 320 млн 924 тис. грн проти 75 млрд 816 млн 833 тис. грн роком раніше.

При цьому валовий збиток компанії за ІІІ квартали 2013 р. склав 3 млрд 231 млн 075 тис. грн проти прибутку в 4 млрд 278 млн 609 тис. грн за відповідний період 2012 р.

Основний чинник впливу на фінансові показники "Нафтогазу" - закупівлі газу у російського "Газпрому". Зниження дефіциту "Нафтогазу" - одна з вимог МВФ для надання Україні кредитних коштів. Зазначимо, що в жовтні ц.р. Україна імпортувала 3,6 млрд куб. м газу. У цілому за дев'ять місяців 2013 р. постачання газу в Україну скоротилися майже на 20%, склавши 19,7 млрд кубометрів.

Як заявив у понеділок, 11 листопада, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за постачання природного газу в жовтні 2013 р. Вчора він зазначив, що "Нафтогаз України" закупив у 2013 р. у ВАТ "Газпром" 18 млрд куб. м газу згідно з річним планом. "Газпром" заявляє, що борг України за газ складає 1,3 млрд дол.

Вчора Ставицький вже повідомляв, що "Нафтогаз" може не закуповувати газ у "Газпрому" до кінця поточного року.

Як стало відомо напередодні з посиланням на джерела в "Нафтогазі", Київ не планує купувати паливо у "Газпрому" аж до кінця року, використовуючи при цьому запаси з підземних сховищ.

Також повідомлялося, що Київ виконав обіцянку припинити державні закупівлі російського газу, якщо "Газпром" не піде на реструктуризацію боргу України за серпень. З п'ятниці, 8 листопада, НАК "Нафтогаз України" перестала відбирати газ монополії.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" не буде закачувати газ у ПСГ для "Газпрому" в 2014 р.

НАК "Нафтогаз" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій по розвідці і розробці родовищ, експлуатаційному і розвідувальному бурінню, транспортуванню і зберіганню нафти і газу, постачанню природним і зрідженим газом споживачів.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом по транзиту і зберіганню природного газу в підземних сховищах, а також по транспортуванню нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти і конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них зріджений газ, моторні палива і інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся