ru ua

Чистий збиток МА "Бориспіль" за 6 міс. склав 7 млн ​​грн

Чистий збиток Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в I півріччі 2013 р. склав 7 млн ​​92 тис. грн проти прибутку у 270 млн 495 тис. грн за аналогічний період минулого року.

Чистий збиток Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в I півріччі 2013 р. склав 7 млн ​​92 тис. грн проти прибутку у 270 млн 495 тис. грн за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє держустанова "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Читайте також: Гендиректор аеропорту "Бориспіль" Волов звільнений із займаної посади, - неофіційні дані

Чистий дохід підприємства за звітний період скоротився на 15,5% - до 608 млн 895 тис. грн, валовий прибуток скоротився в 2,3 рази - до 145 млн 237 тис. грн.

Нагадаємо, за I квартал ц.р. чистий збиток "Борисполя" склав 60,582 млн грн проти прибутку 128,496 млн грн за I квартал 2012 р.

На початку липня Кабінет міністрів України затвердив фінплан аеропорту "Бориспіль" на 2014 р. з річним доходом у сумі 84 млн грн. Про це в інтерв'ю журналістам за підсумками засідання уряду повідомив міністр інфраструктури Володимир Козак (на фото). "Ми затвердили фінплан "Борисполя", який передбачає 84 млн грн доходів. Тобто дохідна частина збільшена майже на 15%, а також збільшена витратна частина", - заявив глава Мінінфраструктури.

Крім того, Козак наголосив, що, відповідно до фінансового плану, прибуток аеропорту "Бориспіль" у 2013 р. очікується в розмірі 80 млн грн.

Читайте також: Аеропорт "Бориспіль" планує відновити роботу терміналу бізнес-авіації

За перше півріччя ц.р. МА "Бориспіль" обслужив 3 млн 289 тис. 600 пасажирів, що на 14% менше порівняно з відповідним періодом 2012 р.

Нагадаємо, що зараз всі міжнародні авіакомпанії обслуговуються в термінальному комплексі D.

Зараз з п'яти терміналів аеропорту на виліт і приліт пасажирів функціонують три. Термінал B, з якого раніше літали міжнародні рейси, відтепер здійснює перевезення всередині країни, термінал A, з якого літали внутрішні рейси та VIP-термінал C - віддані під офіси авіаперевізників. З терміналу D здійснюються рейси іноземних авіакомпаній і знаходиться VIP-зона. Найближчим часом з терміналу F літатимуть лоукости (рейси бюджетних авіакомпаній).

Наприкінці вересня 2012 р. Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно з якою міжнародний аеропорт "Бориспіль" може бути передано в концесію. Напередодні, в липні ц.р., Козак заявив про те, що проведення конкурсу на передачу в концесію майнового комплексу ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" зараз є недоцільним.

Читайте також: Термінал F аеропорту "Бориспіль" готують для обслуговування лоукостерів

"Ми поки не оголошували конкурс, і найближчим часом ми це питання піднімати не станемо. Немає необхідності робити це", - зазначав на початку липня міністр, додавши, що пропозицій з боку потенційних концесіонерів немає.

Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" є найбільшим аеропортом України і забезпечує 65% пасажирських авіаперевезень України. З аеропорту "Бориспіль" понад 50 авіакомпаній здійснюють регулярне сполучення на понад 100 напрямків по всьому світу.

ДП "МА "Бориспіль" розташоване у 29 км на південний схід від Києва та 6 км на південний захід від Борисполя. Аеропорт створений у травні 1959 р. і займає територію площею 943 га. Підприємство має дві злітно-посадкові смуги: одну - завдовжки 4 тис. м і завширшки 60 м, другу - завдовжки 3,5 тис. м і завширшки 63 м. На території аеропорту розташовані чотири пасажирські термінали, поштово-вантажний комплекс і близько 200 виробничих, адміністративних і допоміжних будівель та споруд.