ua en ru

Кількість жертв бунту в мексиканській в'язниці зросла до 40

На півночі Мексики в одній з в'язниць міста Монтеррей сталися заворушення, в результаті яких загинуло приблизно 40 осіб. Про це повідомляє BBC з посиланням на Associated Press.

Як заявив прес-секретар з питань безпеки мексиканського штату Нуево-Леон Хорген Домене Замбрано в інтерв'ю телеканалу Milenio, бунт почався в 2:00 ночі. Ув'язнені одного з блоків почали бунт і взяли в заручники наглядача. Заворушення потім перекинулися і на інший блок.

Влада змогла взяти ситуацію під контроль через 2:00, сказав Замбрано.

Сім'ї ув'язнених зібралися вранці біля стін в'язниці, щоб дізнатися про долю своїх родичів.

У січні в Демократичній Республіці Конго при невдалій спробі втечі з в'язниці 9 людей загинули, ще 50 отримали поранення. У одного з ув'язнених, які намагалися втекти, була граната, однак через те, що він не вмів нею користуватися, вона вибухнула у нього в руках. У вересні 2011 р. в Конго сталася масова втеча з секретної в'язниці. Тоді близько 1 тис. ув'язнених змогли втекти після того, як на неї напали озброєні заколотники і звільнили одного зі своїх лідерів.

У серпні 2011 р. при придушенні бунту у в'язниці мексиканського м. Сьюдад-Хуарес було вбито щонайменше 17 осіб. Ув'язнені почали перестрілку з поліцією після захоплення зброї під час невдалого штурму в'язниці силами безпеки. За оцінкою експертів, м. Сьюдад-Хуарес є найнебезпечнішим містом світу. За статистикою в 2009 р. на 100 тис. жителів тут доводилося 191 умисне вбивство. Воно розташоване впритул до кордону США і через нього йде великий потік наркотрафіку і нелегальної імміграції, через що часто стає місцем зіткнень наркокартелів.