"Чернігівгаз Збут" повідомив 7,6 тис боржників про припинення поставок газу

"Чернігівгаз Збут" повідомив 7,6 тис боржників про припинення поставок газу
Ілюстративне фото (104.ua)

Загальна сума боргу клієнтів перед компанією досягла 48 млн гривень

За станом на 1 березня борг мешканців Чернігівської області за газ перед "Чернігівгаз Збутом" досяг 712,6 млн гривень. Це в 4 рази більше ніж у минулому році. Зростання неплатежів змусило компанію посилити заходи по примусовому стягненню боргів і відправити порушників досудові пропозиції. Про це повідомляє прес-служба "Чернігівгаз Збуту".

"З початку року "Чернігівгаз Збут" надіслав 7649 письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення поставок газу. Загальна сума боргу одержувачів таких листів досягла 48 млн гривень. Найбільша кількість попереджень було відправлено жителям Чернігова і прилеглого району, а також Прилуцького, Ніжинського та Бобровицького районів області", - йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби, в разі несплати боргу постачальник направляє подання оператору ГРМ на припинення газопостачання квартири боржника, як того вимагає Кодекс газорозподільних систем. Так, тільки за січень-березень з цієї причини без газопостачання залишилися 326 домоволодінь. На сьогодні загальна кількість домогосподарств відключені за борги становить 2517.

"Згідно з чинним законодавством, якщо споживач систематично не оплачує послугу і накопичує борг, ми повинні ініціювати перекриття газу. У більшості випадків повідомлення спрацьовує і мотивує споживача до погашення неплатежів. Людина звертається до нас і ми знаходимо шляхи вирішення проблеми. Якщо ж реакції і розуміння з боку порушника платіжної дисципліни немає, вдаємося до принаймі - відключення газопостачання", - повідомив директор "Чернігівгаз Збуту" Іван Луста.

Також у прес-службі відзначили, що крім відключення, з важелів впливу на недобросовісних споживачів є звернення до суду та виконавчі органи для примусового стягнення неплатежів. На сьогоднішній день у різних судових інстанціях заведено 384 справи на побутових споживачів газу. Тільки за попередній рік за 198 позовами компанії вдалося стягнути з боржників 371 тис. гривень.

"У разі труднощів з погашенням заборгованості компанія радить споживачам не погіршувати ситуацію - звертатися в "Чернігівгаз Збут" за реструктуризацією, а після сплати боргу - за субсидією. За діючими правилами в сфері субсидування, наявний сукупний борг за житлово-комунальні послуги в розмірі 340 гривень є підставою для відмови у компенсації платежів, або ж взагалі припинення надання держдопомоги. На "Чернігівгаз Збут" покладена функція ведення реєстрів боржників за газ, з їх подальшою передачею в територіальні управління соцзахисту населення", - йдеться в повідомленні.

У компанії також нагадали, що з березня 2019 року субсидіанти почали отримувати державну допомогу готівкою. Квитанції за газ вже не містять нарахувань по субсидіях. Споживачам потрібно орієнтуватися на суму до оплати і внести її на рахунок постачальника в повному обсязі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся