"Чернігівгаз" запобіг зриву опалювального сезону, який міг статися через борги тепловиків

Чернігів, Понеділок 14 грудня 2020 16:16
"Чернігівгаз" запобіг зриву опалювального сезону, який міг статися через борги тепловиків
Газова труба (прес-служба "Чернігівгазу")

Три найбільших тепловики Чернігівської області увійшли в опалювальний сезон 2020-2021 із загальною заборгованістю понад 17 млн гривень. Попри це, "Чернігівгаз" зробив все, аби опалювальний сезон розпочався вчасно.

Про це повідомляє прес-служба "Чернігівгазу".

В компанії розуміють непросту ситуацію, в якій перебувають теплопостачальні підприємства через заборгованість населення та санкції з боку НАК "Нафтогаз України", в тому числі примусові стягнення та арешти рахунків.

"Такого складного початку опалювального сезону у нас ще не було. До червня тепловики не мали боргів за розподіл. З червня "Нафтогаз" через приватних виконавців почав арештовувати рахунки теплопостачальних організацій. І після цього почали накопичуватися борги тепловиків як перед оператором ГРМ, так і перед обленерго, - сказав комерційний директор АТ "Чернігівгаз" Сергій Савченко під час форуму "Борги на газовому ринку та підприємства ТКЕ: що далі?", який провела Федерація роботодавців України. - В жовтень вони увійшли з заборгованістю за розподіл 17 млн гривень. Вони не могли навіть поточну діяльність виконувати – оплату праці, підготовку котелень до опалювального періоду, бо все літо рахунки були арештовані, і у двох підприємств досі арештовані".

На 1 жовтня, ще до початку опалювального сезону, КП "Прилукитепловодопостачання" мало заборгованість за розподіл газу 2,4 млн гривень, ТОВ "НіжинТеплоМережі" - майже 2,9 млн, АТ "ОТКЕ" ("Облтеплокомуненерго") - 12 млн гривень.

"Керівництво АТ "Чернігівгаз" знайшло можливість не припиняти розподіл газу до котелень теплопостачальників. Хоча, згідно з Кодексом ГРМ, компанія не може робити це на об’єкти, по яких є заборгованість, та які порушують умови договорів. Адже сплата за розподіл газу – це фінансування безпеки та безперебійності газопостачання: утримання, обстеження, ремонти і заміна 14 тисяч км загальних газорозподільних мереж області, десятків тисяч одиниць газорегулюючого обладнання на них; витрати на обслуговування спецтранспорту, на пальне для нього, на роботу цілодобової екстреної служби 104, на зарплатню аварійників, водіїв, слюсарів, майстрів тощо", - йдеться у повідомленні.

Аби опалювальний сезон розпочався вчасно, але борги теплових підприємств не накопичувались, "Чернігівгаз" пішов на домовленості, погодивши графіки погашення заборгованості. Такі графіки склали самі керівники цих підприємств – із врахуванням боргів попередніх періодів та поточних нарахувань. Але, за словами прес-служби, ТОВ "НіжинТеплоМережі" не виконало графік погашення за листопад, а "Облтеплокомуненерго" - за жовтень та листопад. У грудні теплові підприємства не скоротили заборгованість, а збільшили з 17 млн до 23 млн.

"Так, ми узгодили графіки погашення заборгованості, пішли назустріч, бо ми розуміємо, що це діти, садочки, школи. Але графіки ці не виконуються, бо рахунки арештовані "Нафтогазом" не за основний борг, як кажуть керівники теплопостачальних організацій, а за штрафи і пені по боргах, які були вже погашені раніше", - розповідає Сергій Савченко.

У прес-службі зазначили, що наразі керівництво АТ "Чернігівгаз" вчергове пішло назустріч у ситуації, що склалася. З ТОВ "НіжинТеплоМережі" та АТ "Облтеплокомуненерго" досягли домовленості про погашення протягом грудня заборгованості, яка виникла у зв’язку з невиконанням графіків платежів.

"Але якщо питання з цими системними боргами не буде врегульовано до відміни ПСО для підприємств ТКЕ, яка запланована на травень 2021 року, вже наступний опалювальний сезон може обернутися техногенною катастрофою", - йдеться у повідомленні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся