"Чернігівгаз": 50% підприємств оснащені засобами дистанційної передачі даних

Вівторок 14 травня 2019 14:31
"Чернігівгаз": 50% підприємств оснащені засобами дистанційної передачі даних
Ілюстративне фото (УНІАН)

Вимога про їх встановлення затверджено в листопаді 2015 року і міститься в Кодексі газорозподільних систем

Вже більше половини непобутових споживачів Чернігівської області обладнали комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Їх наявність необхідна для забезпечення точного прогнозування обсягів споживання газу в області. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Чернігівгаз".

"Половина підприємств Чернігівської області встановили на власних комерційних вузлах обліку засоби дистанційної передачі даних. Вимога про їх встановлення затверджено в листопаді 2015 року і міститься в Кодексі газорозподільних систем", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що наявність приладів дистанційної передачі даних необхідно для надходження даних про споживання газу в щоденному режимі Оператору ГРМ. Це потрібно для належної організації добової балансування на внутрішньому ринку природного газу, що стартувала 1 березня 2019 року. Проте значна частина підприємств Чернігівської області продовжує збирати інформацію про споживання газу в ручному режимі.

"Щоранку наші фахівці різними способами - по телефону, електронній пошті, СМС-повідомленнями або Viber, зводять споживання газу по всім підприємствам. Досить часто зв'язок з представниками компаній взагалі відсутній. Це значно ускладнює процес занесення та зведення балансу газу. До того ж істотно зростає імовірність помилок, що може призвести до застосування штрафних санкцій споживачам", - повідомив технічний директор "Чернігівгазу" Ігор Швець.

За словами прес-служби, про важливість встановлення приладів дистанційної передачі даних неодноразово підкреслювало і НКРЕКП. Торік Регулятор надав підприємствам чергову відстрочку до травня поточного року під надання безвідкличного гарантійного листа. Однак 970 юридичних осіб Чернігівської області зволікають з установкою необхідного обладнання.

Якщо найближчим часом НКРЕКП не прийме іншого рішення, ПАТ "Чернігівгаз" доведеться призупинити розподіл газу цим компаніям. Підприємства вже отримали відповідні повідомлення.

"На сьогоднішній день у 970 непобутових споживачів різної форми власності не встановлено необхідне обладнання. В їхньому розпорядженні знаходяться близько 1,5 тис. вузлів обліку газу, - повідомив Ігор Швець. - Ми неодноразово направляли листи-повідомлення з роз'ясненням процедури і відповідальності за невиконання норм закону. Зараз, як того вимагає законодавство, компанія "Чернігівгаз" попередила клієнтів про відключення".

Також у прес-службі зазначили, що юридичні особи можуть придбати прилади дистанційної передачі даних у цілого ряду постачальників на ринку. Середня вартість обладнання одного вузла обліку газу, а саме лічильника і засобів передачі даних на сьогодні становить 7 тис. гривень.

"Технічне завдання та консультації по установці засобів дистанційної передачі даних можна отримати у Центрах обслуговування клієнтів або в Контакт-центрі ПАТ "Чернігівгаз". Вимоги до обладнання та зразки документів є на сайті компанії", - йдеться в повідомленні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся