ru ua

У Черкасах стався великий витік ртуті

У Черкасах стався великий витік ртуті Фото: місце події (ck.dsns.gov.ua)

Фахівці виявили розлив близько 1,5 кілограма ртуті

В Черкаській області фахівці провели операцію по вилученню 9 кг ртуті, що стало найбільшою операцією по демеркуризації в 2018 році. Про це повідомила прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області.

Як зазначається, повідомлення про подію надійшло в оперативно-координаційний центр Управління ДСНС в Черкаській області 3 вересня.

"На території КП "Черкасигазбуд" виявлений розлив 1,5 кілограма і 5 гумових колб з отруйною речовиною вагою 9 кг. Це найбільша кількість ртуті, яку одночасно було вилучено на місці події цього року", - йдеться в повідомленні.

У Черкасах стався великий витік ртуті

Фото: місце пригоди

Співробітники відділення хімічного, радіологічного і бактеріологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління прибули на місце події, провели дослідження побутових приміщень і виявили розлив близько 1,5 кілограма ртуті.

Під час проведення демеркуризаций фахівці ДСНС вилучили з місця події ще 5 гумових колб для зберігання промислової ртуті. Загалом хіміки АСО СН зібрали та вилучили з місця події ртуть загальною вагою 9 кг. Зібрану отруйну речовину передано на утилізацію в ТОВ "Добробут Еко - Україна".

Нагадаємо, що в місті Умань (Черкаська область) співробітники Служби Безпеки України (СБУ) затримали чоловіка, який хотів продати три кілограми ртуті за 20 тис. гривень.