Через прокурорські подання державі відшкодовано 473,7 млн грн у сфері розрахунків за спожитий газ

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 10:38

За даними НАК "Нафтогаз України", загальна заборгованість усіх категорій споживачів газу становить 25,1 млрд грн, з якої 15,8 млрд грн. - заборгованість підприємств теплоенергетики. Органами прокуратури постійно здійснюються перевірки додержання законодавства у цій сфері, передає прес-служба Генеральної прокуратури України.

Установлено, що однією з головних причин утворення заборгованості за спожитий природний газ є невжиття підприємствами теплоенергетики заходів із стягнення дебіторської заборгованості за надані послуги з теплопостачання. Так, за результатами розгляду подання, внесеного заступником прокурора АР Крим голові правління одного з акціонерних товариств, погашено заборгованість за спожитий природний газ у сумі 124 млн грн. На виконання подання, внесеного прокурором м. Луганська керівнику комунального підприємства, сплачено заборгованість за спожитий газ у сумі 8,5 млн грн.

Всього за результатами перевірок у сфері розрахунків за спожитий природний газ поточного року порушено 7 кримінальних справ, внесено 555 документів реагування, до відповідальності притягнуто 214 посадових осіб, у тому числі 17 - органів контролю, відшкодовано 473,7 млн грн, заявлено 161 позов на загальну суму 1 млрд грн.

Нагадаємо, згідно з заявою "Нафтогазу", заборгованість споживачів за газ в Україні 1-10 лютого 2012 р. зросла на 12% - до 25,3 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top