ua ru

Колишнім керівникам Fannie Mae і Freddie Mac пред'явлені звинувачення в махінаціях

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США звинуватила в обмані шість екс-керівників агентств іпотечного кредитування Fannie Mae і Freddie Mac, повідомляє Reuters. У позовній заяві говориться, що з метою отримання прибутку обвинувачені навмисно вводили в оману державні органи та платників податків, надаючи невірні дані звітності і не повідомляючи про всі ризики, пов'язані з отриманням субстандартних кредитів.
Список обвинувачених очолюють Даніель Мадд і Річард Сайрон - колишні виконавчі директори Fannie Mae і Freddie Mac відповідно. Поки що вони стали найбільш високопоставленими особами, яких фінансовий регулятор має намір притягнути до відповідальності у зв'язку з фінансовою кризою 2008 р. На думку влади, саме вони допустили надмірне розростання іпотечної "бульбашки" з кінця 2006 р.
За наявними даними, станом на 2007 р. Fannie Mae занизив обсяг виданих ненадійним позичальникам кредитів з 43 млрд дол до 4,8 млрд. У свою чергу Freddie Mac показував, що на той же період у своєму портфелі мав не більше 11% кредитів, виданих за програмою субстандартних іпотечних позик, однак, на думку економістів SEC, такі активи становили не менше 18%.
Справу буде розглянуто у федеральному суді м. Нью-Йорка. Адвокати обвинувачених поки не надали коментарів з цього приводу.
Нагадаємо, найбільші американські іпотечні агентства Fannie Mae і Freddie Mac найбільше постраждали від фінансової кризи в 2008 р. Зрештою Міністерству фінансів США довелося вдатися до націоналізації компаній на початку глобальної фінансової кризи. Деякі економісти вважають, що саме іпотечна "бульбашка" на американському ринку кредитування стала спусковим гачком глобальної рецесії.