У Бубки не знайшли доказів корупційної діяльності в IAAF
Сергій Бубка уникнув покарання за звинуваченнями в корупції
Антикорупційний орган легкої атлетики (Athletics Integrity Unit - AIU) не виніс покарання віце-президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) і голові Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергію Бубці, якого раніше звинувачували в корупції. Про це йдеться в прес-релізі IAAF.
зокрема антикорупційний орган не виявив жодних порушень правил Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій з боку глави НОК.
"На основі наявної інформації АІУ прийшла до висновку, що немає переконливих доказів факту порушення Бубкою правил IAAF", - йдеться в заяві.
Орган зазначає, що таке рішення було прийнято після ретельного розслідування, яке тривало майже рік. Розслідування включало в себе аналіз кримінальних справ від французької сторони та іншою інформацією, яка була в розпорядженні AIU.
"AIU приймає до відома, що кримінальне розслідування триває і буде надалі стежити за будь-якими подіями в разі появи нових доказів", - наголошується в прес-релізі.
Нагадаємо, як повідомляло РБК-Україна 20 вересня 2017 року, голову Національного олімпійського комітету України віце-президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) Сергія Бубку підозрюють у причетності до корупційного скандалу. Як писала французька газета Le Monde, у червні 2009 року Бубка перевів 45 тисяч доларів офшорної компанії New Mills Investments, бенефіціаром якої тоді був обіймав посаду скарбника IAAF Валентин Балахничев.
Також зазначалося, що незадовго до переказу коштів Бубкою New Mills Investments перерахувала аналогічну суму компанії Тато Массата Діак. На арешт Ламина Диака Тато Массата Диака прокуратурою Франції був виданий ордер. Він підозрювали в підкупі членів Міжнародного олімпійського комітету (МОК), які займалися вибором міста для літніх Олімпійських ігор 2016 року (отримав право проведення Ріо-де-Жанейро) і 2020 року (право отримав Токіо).