У Британії власників елітної нерухомості зобов'язали пояснювати походження коштів

НовиниПолітика    02.02.2018 - 11:22
Фото: Великобританія (pixabay.com /skeeze)
Фото: Великобританія (pixabay.com /skeeze)

Дія закону поширюється, в тому числі, на політиків і чиновників з України

У Великобританії набув чинності закон, який зобов'язує чиновників і політиків пояснювати походження коштів на купівлю нерухомості дорожче 50 тис. фунтів стерлінгів, передає DW.

Повідомляється, що 31 січня 2018 року в Британії набув чинності закон, який спрощує процедуру притягнення до відповідальності нинішніх і колишніх чиновників, у тому числі й з України, за придбання, елітної нерухомості за "брудні" гроші. Тепер у Британії можуть почати розслідування, якщо запідозрять, що якісь активи придбано на кошти з незрозумілих джерел - через підставних осіб, на гроші з офшорних компаній або за готівку невідомого походження.

Також повідомляється, що закон стосується "політично значимих осіб", до яких відносять депутатів різних рівнів, колишніх і діючих чиновників, а також їхніх родичів і помічників. Якщо не вдасться пояснити, що кошти зароблені чесним шляхом, це майно може бути конфісковано.

Крім того, повідомляється, що в розпорядженні антикорупційної організації Transparency International UK є інформація про підозрілі операції при купівлі нерухомості в Лондоні на суму понад 4 млрд фунтів стерлінгів.

До всього іншого DW зазначає, що з 2018 року в Британії діє закон, який спрощує процес конфіскації майна, походження якого не пояснено.

Нагадаємо, раніше в Раді Європи заявили про значні ризики відмивання грошей в Україні. Як повідомляється, ризики відмивання грошей в Україні існують через корупцію та незаконну економічну діяльність, зокрема через фіктивне підприємництво, ухиляння від сплати податків та шахрайство.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top