У Британії вважають, що НАТО слід зміцнити оборону у зв'язку з агресією РФ

НовиниПолітика    05.07.2016 - 05:59
Фото: комітет британського парламенту закликав посилити стримування Росії
Фото: комітет британського парламенту закликав посилити стримування Росії

Британські парламентарії також закликають розширити санкції проти Росії

У зв'язку з подіями в Україні та приєднанням Росією Криму, Північноатлантичний альянс (НАТО) повинен відновити свою оборону, переглянути способи стримування Росії і поновити діалог з російською владою. Про це йдеться в доповіді оборонного комітету парламенту Великої Британії, випущеному напередодні саміту НАТО у Варшаві.

"Той факт, що НАТО і Велика Британія були захоплені зненацька втручанням в Україні, показує відсутність розуміння рішучості російської влади до збереження сфери впливу за межами Росії, у разі необхідності, із застосуванням сили", - наводяться в документі слова голови комітету Джуліана Льюїса.


У звіті комітету також підкреслюється, що Росія не тільки нарощує військову міць, але і все активніше використовує "нетрадиційні методи", які не можуть призвести до відповіді НАТО згідно з 5 статтею статуту альянсу, яка передбачає, що збройний напад на одну державу-учасника НАТО прирівнюється до нападу на альянс в цілому

Парламентарії наводять в приклад російську пропаганду, реакція на яку, на їхню думку, з боку НАТО є недостатньою.

Оборонний комітет парламенту Великої Британії також закликав розширити список російських посадових осіб, щодо яких повинна бути введена заборона на в'їзд в країну і посилити санкції проти керівництва РФ.

Вони відзначають, що санкції мали негативний вплив на російську економіку, але мінімальний на воєнний стан.

Крім того, на їхню думку, Британія разом з союзниками по НАТО повинна мати військову міць, здатну забезпечувати стримування Росії. Такі дії Москви, як приєднання Криму до Росії та "військова інтервенція" в конфлікт на сході України, парламентарії назвали загрозою стабільності Європи.

Нагадаємо, Європейський союз (ЄС) продовжив санкції проти Російської Федерації (РФ) до 31 січня 2017 року.

On Top