У Британії вважають, що НАТО слід зміцнити оборону у зв'язку з агресією РФ

НовиниПолітика    05.07.2016 - 05:59
Фото: комітет британського парламенту закликав посилити стримування Росії
Фото: комітет британського парламенту закликав посилити стримування Росії

Британські парламентарії також закликають розширити санкції проти Росії

У зв'язку з подіями в Україні та приєднанням Росією Криму, Північноатлантичний альянс (НАТО) повинен відновити свою оборону, переглянути способи стримування Росії і поновити діалог з російською владою. Про це йдеться в доповіді оборонного комітету парламенту Великої Британії, випущеному напередодні саміту НАТО у Варшаві.

"Той факт, що НАТО і Велика Британія були захоплені зненацька втручанням в Україні, показує відсутність розуміння рішучості російської влади до збереження сфери впливу за межами Росії, у разі необхідності, із застосуванням сили", - наводяться в документі слова голови комітету Джуліана Льюїса.


У звіті комітету також підкреслюється, що Росія не тільки нарощує військову міць, але і все активніше використовує "нетрадиційні методи", які не можуть призвести до відповіді НАТО згідно з 5 статтею статуту альянсу, яка передбачає, що збройний напад на одну державу-учасника НАТО прирівнюється до нападу на альянс в цілому

Парламентарії наводять в приклад російську пропаганду, реакція на яку, на їхню думку, з боку НАТО є недостатньою.

Оборонний комітет парламенту Великої Британії також закликав розширити список російських посадових осіб, щодо яких повинна бути введена заборона на в'їзд в країну і посилити санкції проти керівництва РФ.

Вони відзначають, що санкції мали негативний вплив на російську економіку, але мінімальний на воєнний стан.

Крім того, на їхню думку, Британія разом з союзниками по НАТО повинна мати військову міць, здатну забезпечувати стримування Росії. Такі дії Москви, як приєднання Криму до Росії та "військова інтервенція" в конфлікт на сході України, парламентарії назвали загрозою стабільності Європи.

Нагадаємо, Європейський союз (ЄС) продовжив санкції проти Російської Федерації (РФ) до 31 січня 2017 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся