Болгарія з 2011 р. знижує ціни на газ на 5,2% у зв'язку з більш дешевими поставками з РФ

НовиниЕкономіка    27.12.2010 - 17:50

Болгарія з 1 січня 2011 р. знижує оптові ціни на природний газ в середньому на 5,2% у зв'язку з більш дешевими поставками "блакитного палива" з Росії і початком власного видобутку природного газу, передає РБК з посиланням на Reuters.

Болгарське радіо BNR уточнює, що на I квартал 2011 р. встановлено тариф в 509 левів (340,3 дол.) за 1 тис. куб. м газу без урахування ПДВ. Зниження цін на газ призведе до зниження тарифів на тепло на 4,6-5,7% у різних містах країни, проінформувало радіо.

Тарифи на теплову енергію в Болгарії різко виросли в II кварталі 2010 р., Після того як ціни на газ підскочили на 24,6%, що викликало масове невдоволення населення.
У листопаді 2010 р. повідомлялося, що ТОВ "Газпром експорт" (експортна "дочка" Газпрому) сформулювало пакетну пропозицію щодо цін на газ для Болгарії, яка передбачає їх зниження до кінця 2012 р. на 5-7%. У липні 2010 р. Росія і Болгарія домовилися виключити посередників з технологічного ланцюжка постачання російського газу до Болгарії, починаючи з січня 2013 Така домовленість була досягнута після того, як болгарська сторона висловила подив з приводу того, що ціни для кінцевих споживачів у Болгарії істотно перевищують імпортну ціну російського "блакитного палива", що пов'язано з діяльністю фірм-посередників.
Також у листопаді ц.р. британська фірма Melrose Resources розпочала видобуток природного газу з двох болгарських родовищ, які через кілька років зможуть забезпечувати близько 15% газових потреб країни.

Відзначимо, що знижки з боку "Газпрому" також дозволили знизити тарифи на газ у Польщі в новому році. Польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) з 1 січня 2011 р. знижує тарифи на побутовий газ для населення в середньому на 3,2% у зв'язку зі знижками на природний газ, імпортований з Росії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Газпром
On Top