ua ru

Публікувати не будуть. Блінкен розкрив зміст письмової відповіді США на "гарантії безпеки" Росії

Публікувати не будуть. Блінкен розкрив зміст письмової відповіді США на "гарантії безпеки" Росії Фото: державний секретар США Ентоні Блінкен (Getty Images)

Сьогодні, 26 січня, Сполучені Штати Америки надали Російській Федерації письмову відповідь на так звані "гарантії безпеки". Державний секретар США Ентоні Блінкен розкрив її зміст.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова Блінкена під час пресконференції.

У письмовій відповіді були викладені думки США і їх союзників. Водночас було надано оцінку "занепокоєнням" Росії й вказані ті сфери, у яких Вашингтон й Кремль можуть знайти спільну мову.

"Ми впевнені, що наші принципи, якими ми керуємося, зокрема щодо територіальної цілісності та суверенітету України та права кожної країни самостійно приймати рішення щодо вступу в альянси, ми повинні вжити взаємні прозорі заходи щодо ядерного потенціалу та військових навчань в Європі", - заявив Блінкен.

За словами Блінкена у відповіді також було порушено питання контролю над озброєння. США готові заключити додаткові угоди щодо цього.

Держсекретар додав, що Вашингтон готовий співпрацювати з Кремлем, якщо Росія припинить деескалацію й агресію щодо України.

"Наша відповідь скоординована з Україною та Європою. Ми врахували їхню думку та побажання у нашій відповіді Москві", - додав Блінкен.