Білоруський суд дозволив засудженому правозахиснику Беляцькому зустрітися з тяжко хворим батьком

Понеділок 19 грудня 2011 22:50

Суд Першотравневого району Мінська дозволив засудженому правозахиснику Олександру Бєляцькому, який відбуває покарання у жодінській в'язниці (Мінська обл.), зустрітися з тяжко хворим батьком, повідомили в правозахисному центрі "Весна".

Керівник офіційно незареєстрованої в Білорусії правозахисного центру "Весна" Беляцкий 24 листопада 2011 р. засуджений до ув'язнення строком 4,5 роки в колонії посиленого режиму з конфіскацією майна. Він повинен виплатити 721 млн біл.руб. (85,3 тис. дол. за курсом Нацбанку на 19 грудня ц.р.) шкоди і 36 млн біл. руб. (4,26 тис. дол.) державного мита. Адвокат засудженого Дмитро Лаєвський направив касаційну скаргу на вирок своєму підзахисному, дата розгляду ще не призначена.

Беляцький свою провину не визнав. Звинувачення заявляло, що він ухилився від прибуткового податку з переведених на його рахунки міжнародними організаціями фінансових засобів в литовському і польському банках. У 2008-2011 рр.. правозахисник не задекларував 567,7 тис. євро і не сплатив з них прибутковий податок приблизно на 30 тис. євро.

Беляцького заарештували 4 серпня 2011 р. за звинуваченням за ч.2 ст.243 Кримінального кодексу Білорусі (ухилення від сплати податків, що призвело до заподіяння шкоди в особливо великому розмірі). Приводом для порушення кримінальної справи стала інформація про рахунки правозахисника в іноземних банках, передана білоруській владі міністерством юстиції Литви та генпрокуратурою Польщі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся