Білорусь звинувачує власника "Дельта Банку" в навмисному банкрутство та розкраданні коштів

Білорусь звинувачує власника "Дельта Банку" в навмисному банкрутство та розкраданні коштів
Фото: Печерський суд Києва відмовився зняти арешт з майна Миколи Лагуна

Печерський суд Києва відмовився зняти арешт з майна Миколи Лагуна

Печерський райсуд Києва відмовив адвокатові власника збанкрутілого "Дельта Банку" Миколи Лагуна до скасування арешту майна у кримінальному провадженні №15088000013, який був накладений слідчим суддею цього суду 30 березня поточного року в рамках міжнародної правової допомоги. Про це йдеться в постанові Печерського суду від 8 серпня 2016 року.

Згідно з документом, Головне слідче управління центрального апарату Слідчого комітету Республіки Білорусь встановило, що акціонер і член ради директорів білоруського "Дельта Банку" (за даними Національного банку Республіки Білорусь, її єдиним власником був Микола Лагун; в Україні він контролював однойменний теж збанкрутілий "Дельта Банк"), діючи у змові з головою правління зазначеного фінустанови, його заступником, членом ради директорів — незалежним директором і іншими особами за попередньою змовою в період з грудня 2012 по березень 2015 року, в результаті фінансово-господарських взаємовідносин з Banbury Management Limited (Беліз) навмисно створили і надалі збільшували заборгованість, а також приховали неплатоспроможність білоруського "Дельта Банку", чим завдали шкоди кредиторам (клієнтам і вкладникам) в особливо великому розмірі

"Зазначені особи, у період часу з грудня 2012 по березень 2015 року, перебуваючи в місті Мінськ з використанням реквізитів і розрахункових рахунків Banbury Management Limited, скоїли розкрадання грошових коштів "Дельта Банку" в особливо великому розмірі", - свідчить текст постанови Печерського райсуду Києва.

У зв'язку з виявленим фактом , 2 листопада 2015 року слідчий Слідчого комітету Республіки Білорусь за погодженням з заступником генпрокурора Білорусі санкціонував накладення арешту на майно Миколи Лагуна і попросив українську сторону сприяти проведенню процедури арешту.

На момент подачі клопотання про надання міжнародної правової допомоги, за даними МВС України, Лагуну належало таке рухоме майно: три автомобіля марки Land Rover Range Rover і Porsche. 30 березня Печерський райсуд Києва наклав арешт на зазначене рухоме майно, а 8 серпня цей же суд відмовив адвокату Лагуна в задоволенні клопотання про зняття арешту, оскільки визнав відповідні доводи захисника Лагуна необґрунтованими.

Нагадаємо, боржник "Дельта Банку" ухиляється від повернення 3,6 млрд гривень ФГВФО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся