ua en ru

У "Батьківщині" вважають, що чисельність ЦВК збільшують для фальсифікації виборів

У "Батьківщині" вважають, що чисельність ЦВК збільшують для фальсифікації виборів Фото: Сергій Соболєв (УНІАН)

За словами Соболєва, внесення змін до закону про ЦВК відбулося з грубими порушеннями регламенту

Чисельний склад Центрвиборчкому змінюється з єдиною метою – фальсифікувати вибори президента України. Про це заявив заступник керівника фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв у кулуарах парламенту, коментуючи вчорашнє голосування у ВРУ за збільшення кількості членів ЦВК з 15 до 17 осіб, передає прес-служба політсили.

"Навіщо Порошенку збільшувати склад Центральної виборчої комісії, якщо він хоче чесних виборів? Чому не відкликати одного з десяти тих, кого він контролює, і не дати можливість всім фракціям бути пропорційно представленими у ЦВК і таким чином виконати резолюцію ПАРЄ? Я думаю, що мета одна – це фальсифікація виборів!", – наголосив політик.

За словами Соболєва, внесення змін до закону про ЦВК відбулося з грубими порушеннями регламенту.

Саме тому народний депутат від "Батьківщини" Альона Шкрум зареєструвала проект постанови про скасування рішення ВРУ (від 18 вересня 2018 року) про ухвалення в першому читанні за основу та в цілому проекту закону України "Про внесення зміни до статті 6 закону України "Про Центральну виборчу комісію" №9090-П. Цей документ є у сьогоднішньому порядку денному.

"Без голосування за цей проект постанови подальший підпис під законопроектом про збільшення чисельності ЦВК неможливий. Наша фракція не голосувала вчора за це рішення, бо достатньо і тих 15 членів ЦВК, які є. Замініть тих, хто фальсифікував вибори раніше, хто фігурував у так званій тіньовій бухгалтерії Партії регіонів, і буде все нормально. На жаль, Порошенко не йде на це", - вважає нардеп.

На переконання політика, якщо в ЦВК не будуть представлені всі парламентські фракції, Україна грубо порушить резолюцію ПАРЄ.

"7 жовтня починається сесія ПАРЄ, де буде зокрема і звіт України. Я вважаю, без чіткого представлення всіх фракцій ЦВК не можна вести мову про зміну Центрвиборчкому", – зауважив Соболєв.