ua en ru

З банку сина Януковича намагалися вивести понад 100 млн гривень

З банку сина Януковича намагалися вивести понад 100 млн гривень Фото: з банку Олександра Януковича намагалися вивести понад 100 млн гривень

Кошти намагалися зняти через банк Глобус, рахунки заарештовано

Державною службою фінансового моніторингу встановлено факт спроби виведення з неплатоспроможного Банку ВБР, що належить сину екс-президента України Віктора Януковича Олександру, понад 100 млн гривень. Про це свідчать матеріали Печерського райсуду києва.

Згідно з постановою суду, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів посадовими особами державних підприємств залізничного транспорту та ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку".

"Посадові особи ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", всупереч законодавству України, в період з 2012 по 2014 рік кредитували державні підприємства без проведення процедури, встановленої законодавством, за завищеними кредитними ставками і отримували неправомірну вигоду, проводили шахрайські операції з державними цінними паперами та цінними паперами фіктивних товариств, кредитували підконтрольні підприємства без забезпечення за рахунок кредитів, отриманих у Національному банку України", - йдеться в постанові суду

Крім того, слідством за сприяння Служби фінансового моніторингу було встановлено, що посадові особи ВБР перерахували 100,64 млн гривень з рахунку в ВБР на рахунки в банку Глобус і зробили спробу зняття коштів. На думку слідства, ці кошти є предметом кримінального злочину, а їх фактичним власником – Олександр Янукович (оскільки номінальні власники коштыв - працівники ВБР не мають законних доходів, відповідних обсягів депозитів).

Суд задовольнив клопотання прокуратури і наклав арешт на грошові кошти, розміщені на рахунку в банку Глобус, які фігурують у матеріалах кримінального провадження.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів готує до продажу банк сина Януковича.