Азаров: Україна в 2011 р. може експортувати 24 млн т зерна

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 22:28

Україна цього року може експортувати 24 млн тонн зерна. Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з делегацією Європейського парламенту, передає прес-служба Кабміну.

"Україна у цьому році продасть 24 млн тонн пшениці", - заявив Микола Азаров, коментуючи ситуацію щодо встановлення квотного принципу на українське зерно у рамках підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, що "для України, як аграрної країни, є невигідним".

Глава уряду відзначив, що в останньому раунді переговорів з представниками ЄС досягнуто домовленості щодо підвищення квот на експорт зернових з 20 тис. тонн до майже 100 тисяч тонн в рамках укладення угоди про ЗВТ з Євросоюзом.

Микола Азаров підкреслив, що Україна буде нарощувати виробництво пшениці, і у поточному році очікує близько 52 млн тонн врожаю: "У нас величезний експортний потенціал. І він буде збільшуватися, по мірі перетворень в аграрному секторі, які лише у цьому році розпочали".

При цьому прем'єр-міністр висловив сподівання на підписання угоди по ЗВТ до кінця цього року: "Ми налаштовані дуже оптимістично, і до кінця року ми підпишемо угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом". Він зауважив, що Україна готова піти на компроміс заради виходу вітчизняної економіки на високотехнологічний ринок.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top