АПУ закликає Януковича застосувати вето до закону про розгляд справ ВСУ

НовиниСуспільство    02.11.2011 - 18:57

Асоціація правників України направила звернення на ім'я Президента України, в якому висловила занепокоєння фактом прийняття Верховною Радою України закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України" (законопроект №9151) та рекомендувала застосувати до нього вето. Про це повідомляє прес-служба Асоціації.
У зверненні міститься зауваження щодо прийняття в законі норми, якою встановлено, що перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, які підлягають включенню до Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
"Асоціація правників України переконана, що прийнятий закон фактично зводить нанівець усю цінність Єдиного державного реєстру судових рішень, суперечить конституційним засадам здійснення правосуддя, визначеним ст.129 Конституції України, та відповідних статей процесуальних кодексів України, зокрема, принципам гласності і відкритості судового процесу та сприятиме зростанню корупції. Складеться ситуація, за якої одні судові рішення вноситимуться до Реєстру, а інші - ні. При цьому не передбачено встановлення чітких принципів відбору відповідних рішень", - йдеться у зверненні АПУ.
З огляду на це, Асоціація правників України звернулася до Президента України з проханням застосувати вето до закону України та повернути його до Верховної Ради зі своїми зауваженнями на повторний розгляд.
Асоціація правників України (АПУ) створена у 2002 році і є незалежним громадським об'єднанням, яке має за мету захист професійних інтересів юристів. Асоціація об'єднує більше 2 тисяч правників.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top