ua en ru

Австрія не очікує швидкого врегулювання газового конфлікту між Україною та РФ

Австрія не очікує швидкого врегулювання газового конфлікту між Україною та Росією. Про це заявив міністр економіки Австрії Райнгольд Міттерленер

Австрія не очікує швидкого врегулювання газового конфлікту між Україною та Росією. Про це заявив міністр економіки Австрії Райнгольд Міттерленер, передає Deutsche Welle.

"Дійсно, є посередницькі зусилля на рівні ЄС з різними сторонами, але все ще жодного результату", - зазначив Міттерленер.

Він вважає, що причини затягування рішення в газовому питанні лежать у політичній площині.

"З політичних причин, на мій погляд, не хочуть мати результату, тому конфлікт буде супроводжувати нас взимку", - підкреслив Міттерленер.

За його словами, у разі надзвичайної ситуації Австрія може протриматися без поставок російського газу протягом шести місяців. Країна має у своєму розпорядженні газосховища, розраховані на 8 млрд куб. м газу. Міністр зазначив, що зараз близько 90 відсотків обсягу в сховищах вже заповнені.

Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив, що українська сторона на майбутніх газових переговорах готова до взаємоприйнятного рішення на основі ринкового формування ціни на газ і його транзит.