В Австрії відбулися переговори щодо Придністров'я

В Австрії відбулися переговори щодо Придністров'я
Фото: ОБСЄ

У Відні пройшли переговори про врегулювання придністровського конфлікту

У столиці Австрії відбулися перші за півтора року переговори про врегулювання придністровського конфлікту. Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

"Ми вітаємо це конструктивне участь і вважаємо, що інші економічні і соціальні питання, які обговорювалися протягом багатьох років, можуть бути вирішені швидко", - сказав міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц.

Генеральний секретар ОБСЄ Гремингер приєднався до Курца, вітаючи результати, досягнуті сторонами за останні два тижні, які будуть сприяти процесу врегулювання.

"Нещодавній прогрес забезпечує імпульс і позитивний імпульс для ОБСЄ в цілому. Прогрес, досягнутий позитивними змінами для місцевого населення, має значення для всього регіону ОБСЄ. Позитивні зміни, що відображають прогрес у Молдові, гарні для ОБСЄ та усіх її держав-учасниць", - заявив він.

Так, Курц і Гремингер закликали до якнайшвидшого виконання соціально-економічних питань, які були узгоджені. Вони зазначили, що зусилля ОБСЄ і воля політичного керівництва, головні переговірники і узгоджені спільні зусилля міжнародних партнерів у форматі "5 + 2" дали відчутні результати.

Зазначимо, що мета переговорів у форматі "5 + 2" - виробити параметри всеосяжного врегулювання, заснованого на суверенітеті і територіальній цілісності Республіки Молдова в межах її визнаних кордонів зі спеціальним статусом для Придністров'я, що було підтверджено всіма 57 державами-учасниками ОБСЄ в заяві Ради міністрів, узгодженому в Гамбурзі 9 грудня 2016 року

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Молдови Ігор Додон вважає, що у країни немає шансів на вступ у Європейський союз.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся