ru ua

Австралійська опозиція має намір розпочати експорт урану до Індії в разі перемоги на парламентських виборах 21 серпня

Австралія відновить переговори з Індією з експорту урану в разі перемоги опозиції на парламентських виборах, які повинні пройти 21 серпня 2010 р. Про це повідомила сьогодні заступник керівника Ліберальної партії Австралії Джулі Бішоп на зустрічі з журналістами, передає РБК з посиланням на Associated Press. "Ми укладемо угоду з продажу урану до Індії", - заявила Дж.Бішоп.
Таким чином, на її думку, у випадку перемоги коаліції на майбутніх виборах, індійські партнери можуть розраховувати на досягнення домовленості з цього питання вперше з 2006 р. Тоді екс-міністр закордонних справ Австралії Олександр Доунер відзначав, що у разі початку постачань урану до Індії Канберрі довелося б замислитися над аналогічним рішенням відносно таких держав як Ізраїль і Пакистан.
В даний час "біля керма" австралійського політичного курсу стоять лейбористи, що відмовляються експортувати Нью-Делі уран, необхідний для зростаючої обробної промисловості Індії до тих пір, поки держава не підпише Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
Нагадаємо, чергові парламентські вибори пройдуть в Австралії вже наступного тижня. Тим часом, на минулих в 2007 р. виборах лейбористи здобули першу за 10 років перемогу на виборах в нижню палату парламенту, поклавши край правлінню коаліції на чолі з лібералами.
Австралія, Канада і Казахстан є найбільшими світовими виробниками урану. За ними слідують ПАР, Бразилія, Намібія, Узбекистан, США, Нігер і Росія. При цьому, за останніми даними, в Австралії знаходяться до 40% всіх розвіданих запасів урану в світі.