ru ua

Австралія вводить секторальні санкції проти Росії

Уряд Австралії посилив санкції проти Росії у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні, повідомляє австралійський телеканал ABC.

Уряд Австралії посилив санкції проти Росії у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні, повідомляє австралійський телеканал ABC. Нові обмеження стосуються нафтогазової, фінансової та оборонної сфери.

Влада країни розпорядилася припинити експорт озброєнь і нафтогазового обладнання в Росію. Крім того, російським державним банкам заборонено виходити на австралійський ринок капіталу, повідомив прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт.

Своїм компаніям уряд заборонив вести торгівлю із Кримом і інвестувати у його економіку.

Ебботт додав, що піде нова хвиля персональних фінансових санкцій і заборона на в'їзд до країни для ряду громадян Росії. "Я хочу зробити абсолютно ясним: залякування малих країн великими і твердження, що сильний завжди правий, не повинно мати місця в нашому світі", - сказав він.

Прем'єр додав, що нові санкції відповідають заходам, прийнятим щодо Росії Євросоюзом.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та голова Євросоюзу Херман Ван Ромпей за підсумками суботнього засідання саміту країн ЄС у Брюсселі заявили, що рішення про новий пакет санкцій проти Росії буде прийнято протягом наступного тижня.

За словами Меркель, ЄС піде на посилення санкцій в тому випадку, якщо ситуація в Україні буде погіршуватися або не зміниться нинішній стан речей на сході країни.

Велика Британія хоче, щоб Євросоюз синхронізував свої обмеження щодо Росії з американськими санкціями, наприклад, у сфері експорту високотехнологічної продукції, повідомила 30 серпня The Wall Street Journal. Раніше США і ЄС обмежили поставки в Росію обладнання, яке використовується для пошуку і видобутку важкодобувної нафти, але у США обмежувальний список виявився ширшим і включає, наприклад, послуги для сейсморозвідки. Крім того, ЄС ухвалив, що постачання за угодами, укладеними до 1 серпня, можуть бути виконані.

Нагадаємо, на початку серпня австралійські власті не виключили, що в рамках подальших санкцій накладуть заборону на поставки в Росію урану.