ua ru

В Австралії міністр пішов з посади після слів матері про італійське громадянство

В Австралії міністр пішов з посади після слів матері про італійське громадянство Фото: Метт Канаван (mattcanavan.com.au)

При цьому політик зберіг за собою місце в сенаті

Міністр природних ресурсів і у справах Північної Австралії Метт Канаван подав у відставку через те, що дізнався про можливу наявність у нього італійського громадянства. Про це повідомляє Associated Press.

Так, за словами політика, про своє подвійне громадянство він дізнався від матері. Вона вирішила повідомити Канавану про це, після того як двоє австралійських сенаторів залишили пости через наявність у них громадянства інших країн.

Зокрема, мати повідомила міністру, що в 2006 році звернулася до італійського консульства з проханням надати їй громадянство Італії.

"Судячи з усього, вона також подала заяву, щоб і мені видали італійське громадянство", - відзначив Канаван і додав, що на той момент йому було 25 років і він ніколи не відвідував Італію.

Відзначимо, що відповідно до Конституції Австралії, особи з іноземним громадянством не можуть обиратися в парламент. Урядовці повинні бути депутатами парламенту.

Міністр підкреслив, що не зміг отримати вичерпну юридичну консультацію про те, чи допускається італійським законодавством надання громадянства без його відома і згоди. Парламентар заявив, що має намір розібратися в ситуації.

Також зазначено, що незважаючи на те, що політик покинув пост, він зберіг за собою місце в сенаті, верхній палаті парламенту Австралії, до моменту, поки не буде врегульовано питання з його можливим подвійним громадянством.

Нагадаємо, в кінці квітня Австралія посилила міграційне законодавство, ускладнивши процедуру отримання громадянства країни.