Асоціація міст України: фіскальний механізм допоможе місцевим бюджетам

Новини Економіка 17.04.2018 - 09:50
Фото: Олександр Слобожан (facebook.com taras.byk)
Фото: Олександр Слобожан (facebook.com taras.byk)

В Асоціації позитивно оцінили відповідну ініціативу

В Асоціації міст України позитивно оцінили ініціативу робочої групи при Мінфіні ввести новий фіскальний механізм оподаткування сигарет. Про це заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, передає УНІАН.

"Ми позитивно оцінюємо цю ініціативу. Справа в тому, що з тютюнових виробів у місцеві бюджети сплачується 5%-ий роздрібний акциз на сигарети. Звичайно, коли окремі тютюнові компанії занижують ціни на свої сигарети, місцеві бюджети отримують менше роздрібного акцизу", – зазначив Слобожан.

За його словами, Асоціація вже проводить моделювання нової системи, щоб більш детально оцінити вплив нового механізму на місцеві бюджети. Ефект буде позитивним, оскільки дозволить навести порядок зі сплатою роздрібного акцизу і скоротити можливості для тютюнових компаній занижувати ціни і обсяги сплати податків.

"Основною причиною введення роздрібного акцизу на тютюнові вироби була боротьба з тіньовим ринком і недоплатою за основними податками. Введення фіскального механізму спільно з введенням електронної акцизної марки дозволить фіскальним органам більш чітко контролювати і боротися з недоплатами – особливо з роздрібного акцизу", – упевнений Слобожан.

Як раніше повідомляла газета "Голос України", фіскальний механізм оподаткування сигарет спільно з вже прийнятим 7-річним планом підвищення тютюнового акцизу може збільшити доходи держбюджету від тютюнового акцизу майже в два рази.

Крім того, на кілька мільйонів гривень можуть збільшитися і доходи місцевих бюджетів (за рахунок зростання доходів від роздрібного акцизу). Згідно з пропозицією робочої групи при Мінфіні, якщо ціна на сигарети декларується нижче певного рівня (165% від мінімального акцизного податкового зобов'язання), то це зобов'язання за такою пачці сигарет (податковий мінімум, який сплачується з будь-якої пачки сигарет, незалежно від її ціни) збільшується в 1,4 рази. Якщо застосувати цей механізм до діючої цінової ситуації при ціні пачки нижче 25,5 грн, з неї потрібно буде сплатити близько 6 грн додаткового акцизу.

Пропозиція робочої групи при Мінфіні узгоджується і з вимогами Євросоюзу. Згідно ст. 10 Директиви Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 р. "Про структуру і ставки акцизів на тютюнові вироби", загальна сума акцизу з цигарок повинна бути не менше 60% від їх середньозваженої роздрібної ціни, пише "Голос України".