Архітектори і чиновники завершили перше публічне обговорення генплану Києва.

Середа 18 листопада 2009 08:20

Перше публічне обговорення генерального плану Києва, яке проходило в Київській міській держадміністрації протягом двох днів, завершилося вчора, передає "Комерсант-Україна". В обговоренні взяли участь архітектори з Німеччини, Великобританії і України, представники КМДА, зацікавлених міністерств і відомств, а також учасники робочої групи Київради з розробки генплану. Практично всі закордонні архітектори заявили, що перед ухваленням генплан має бути винесений на широке обговорення киян. Крім того, експерти рекомендували розробникам передбачити в генплані обмеження на розміщення комерційної реклами на архітектурних спорудах, розвиток метрополітену, транспортної інфраструктури і пішохідних туристичних зон. Окремі рекомендації стосувалися ліквідації виниклого в столиці дисбалансу між правобережними і лівобережними районами. Так, генеральний проектувальник області Рур (Німеччина) Том Зівертс відзначив, що на лівому березі Дніпра проживає близько 40% киян, при цьому там знаходиться тільки 14% робочих місць. "Крім того, мешканці правого берега вважають лівий за непрестижний. У наших містах теж є такі райони. Якщо баланс не буде досягнутий, на лівому березі можуть виникнути величезні соціальні проблеми", - підкреслив Т.Зівертс. В свою чергу, перший заступник начальника комунальної організації "Центр містобудування і архітектури" Василь Присяжнюк, який керує розробкою генплану, заявив, що всі рекомендації "будуть узагальнені і доведені до керівництва міста". Зокрема, він погодився з наявністю дисбалансу між лівобережною і правобережною сторонами міста. "Частково він є причиною транспортних проблем в Києві. У нас є можливість розміщувати на лівому березі офіси, об'єкти торгівлі, розважальні центри. Особливо необхідна реконструкція і технологічне переозброєння всіх промислових підприємств", що існують на лівому березі", - заявив В.Присяжнюк.

Рішення про розробку нового плану розвитку столиці до 2025 р. було прийнято на сесії Київради 18 вересня 2008 р. Новий генплан передбачає реконструкцію 49 парків і 84 скверів, відродження річки Либідь і інших малих київських річок. Передбачається збільшити в чотири рази площу автодоріг, побудувати в центрі міста двох'ярусні тунелі і естакади, а також 26 млн кв. м житла. Завершену концепцію нового генплану робоча група по його підготовці повинна представити на розгляд депутатів Київради до кінця поточного року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся