ru ua

Заарештованому у Великобританії українцю висунули нові звинувачення в тероризмі

Громадянину України Павлові Лапшину з Дніпропетровська, який постав сьогодні перед судом у Великобританії, звинувачений у вбивстві пенсіонера-мусульманина, висунули ще три звинувачення за антитерористичним законодавством через вибухи біля трьох мечетей у місцевості Блек-Кантрі в околицях міста Бірмінгема, повідомила поліція британського графства Західний Мідленд. 

Громадянину України Павлові Лапшину з Дніпропетровська, який постав сьогодні перед судом у Великобританії, звинувачений у вбивстві пенсіонера-мусульманина, висунули ще три звинувачення за антитерористичним законодавством через вибухи біля трьох мечетей у місцевості Блек-Кантрі в околицях міста Бірмінгема, повідомила поліція британського графства Західний Мідленд. Про це повідомляє радіо "Свобода".

На короткому слуханні у Вестмінстерському кримінальному суді першої інстанції в Лондоні підсудний тільки підтвердив своє ім'я і дату народження. Визнання чи невизнання вини на цьому етапі не передбачене.

Читайте також: Затриманому у Великій Британії громадянину України висунуто звинувачення у вбивстві

Також сьогодні слідча група вирушила до України, щоб дізнатися більше про минуле 25-річного підсудного, говориться в повідомленні.

Павла Лапшина звинуватили у встановленні вибухових пристроїв біля мечеті Ашія у Волсоллі 21 червня, Центральної мечеті у Вулверхемптоні 28 червня і мечеті Канз-уль-Імам-Масджид у Тіптоні 12 липня.

Учора Лапшина, аспіранта на стажуванні в Бірмінгемі, також звинуватили в убивстві 82-річного Могаммеда Саліма, яке теж кваліфікують як терористичний акт. Пенсіонер загинув 29 квітня від трьох ударів ножем у спину, коли повертався з мечеті в місцевості Смол-Гіт у Бірмінгемі. Лапшин на той час перебував у Великобританії лише кілька днів.

Лапшина арештували наприкінці минулого тижня. Під час обшуку в його помешканні знайшли ймовірні складові вибухових пристроїв, повідомила поліція.

Читайте також: Громадянин України, затриманий у Великобританії за підозрою у вбивстві, в 2010 р. притягувався до відповідальності за хуліганство

Іще одного, 22-річного українця, якого затримували разом із Лапшиним, наприкінці минулого тижня звільнили з-під варти, і тепер він співпрацює зі слідством як свідок.

Заарештованому у Великобританії українцю висунули нові звинувачення в тероризмі

У Києві в МЗС сьогодні ж повідомили, що Лапшин двічі відмовлявся від зустрічі з українським консулом.

Нагадаємо, що двох молодих людей затримали 17 липня за підозрою в організації вибухів в мечетях в центральній Англії 21 червня. Повідомлялося, що обидва затриманих вихідці з України.

Нагадаємо, тиждень тому в місті Тіптон стався вибух у місцевій мечеті. Бомба вибухнула незадовго до п'ятничної молитви. В результаті теракту ніхто не постраждав. Інший вибух прогримів у місті Уолсолл 21 червня. Тоді теж обійшлося без жертв.

Бомба в Тіптон була підірвана в день похорону курсанта артилерійського училища Лі Рігбі. Молодий чоловік був убитий в кінці травня в Лондоні двома чорношкірими, вигукували ісламістські гасла. Це вбивство спровокувало хвилю антимусульманських настроїв по всій країні.